Sparing: Kotwica Kórnik – Wiara Lecha 5:1

W pierwszym meczu kontrolnym podczas letnich przygotowań do sezonu 2023/2024 Wiara Lecha przegrała w Kórniku z miejscową Kotwicą 1:5. Jedyną bramkę dla niebiesko-białych zdobył Daniel Mankiewicz.

Na pierwszy letni sparing Wiara Lecha udała się w mocno eksperymentalnym składzie. W 15-osobowej kadrze znalazło się aż siedmiu zawodników testowanych, a średnia wieku całej drużyny ledwie przekroczyła 20 lat. Rywalem podopiecznych trenera Łukasza Kubiaka była kórnicka Kotwica, która w zeszłym sezonie zajęła czwarte miejsce w IV lidze.

Wiara Lecha mecz rozpoczęła fatalnie. Po dwóch rzutach rożnych gospodarze zdobyli dwie bramki. W 2 min trafili bezpośrednio z kornera, a siedem minut później podwyższyli na 2:0 po dośrodkowaniu na długi słupek. Trzeciego gola Kotwica zdobyła w 21 min, gdy ponownie wykorzystała zamieszanie w polu karnym lechitów po rzucie rożnym. Niebiesko-biali tracili bramki, ale i zawodników. W kolejnych minutach z urazami zeszli Kacper Dolski, Łukasz Szumiński i jeden z zawodników testowanych. Pierwsza część gry zakończyła się prowadzeniem kórniczan 4:0. Tuż przed przerwą po błędzie testowanego bramkarza, który wdał się w drybling z napastnikiem gospodarzy lechici stracili czwartego gola.

Kotwica była zdecydowanie lepszym zespołem i w pełni kontrolowała pojedynek. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze stwarzali sytuacje, ale mieli problem z pokonaniem Mikołaja Nawrowskiego. Sposób na golkipera Wiary Lecha znaleźli w 70 min, gdy wykorzystali sytuację sam na sam. Siedem minut później lechici odpowiedzieli honorowym trafieniem Daniela Mankiewicza, który prostopadłe zagranie Eryka Lubienieckiego zamienił na bramkę.

Wiara Lecha przegrała pierwszy letni sparing 1:5. Drugi mecz kontrolny niebiesko-biali rozegrają w środę, 26 lipca o godzinie 20:30 na boisku przy ulicy Bułgarskiej. Rywalem Kiboli będzie Polonia Poznań.

Kotwica Kórnik – Wiara Lecha 5:1 (4:0)

Bramki: 2′ 9′ 21′ 45′ 70′ – 77’ Daniel Mankiewicz
Wiara Lecha: ZT1 (46. Mikołaj Nawrowski) – ZT2, Kuba Kałżyński, Eryk Lubieniecki, Krzysztof Kaźmierczak, ZT3, ZT4, Łukasz Szumiński (43. ZT7), ZT5 (33. Daniel Mankiewicz), Kacper Dolski (27. Mikołaj Hudziak), ZT6