Sparing: Lech Poznań CLJ – Wiara Lecha 1:1

W drugim meczu kontrolnym zimowych przygotowań Wiara Lecha zmierzyła się z juniorami Lecha Poznań. Zespół trenera Łukasza Kubiaka zremisował 1:1, a jedyną bramkę zdobył Daniel Mankiewicz.

Spotkanie rozgrywane na obiekcie Akademii Lecha Poznań w Popowie od pierwszego gwizdka sędziego było bardzo wyrównane. Młodzi Lechici częściej operowali piłką, ale Wiara skutecznie się broniła. Kluczowymi momentami z pierwszej połowy dla podopiecznych trenera Kubiaka z pewnością była interwencja Mateusza Szeląga oraz okazje strzeleckie Błażeja Telichowskiego. Po 45 minutach oba zespoły schodziły jednak na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa stała pod znakiem znacznie bardziej otwartej gry. Tempo meczu wzrosło, a oba zespoły próbowały kombinacyjnej i odważnej gry. Wynik meczu otworzyli juniorzy Lecha Poznań. Szybka i kombinacyjna akcja zakończyła się trafieniem, przy którym Wincenty Olesienkiewicz został bez szans. Wiara Lecha zdołała odpowiedzieć już po kilku minutach, gdy Kacper Dolski po indywidualnym rajdzie został sfaulowany w polu karnym rywali. Sędzia wskazał na punkt karny, a na jedenastym metrze stanął Daniel Mankiewicz. Kapitan niebiesko-białych natomiast pewnie wykorzystał rzut karny, strzelając w drugim meczu z rzędu. Sparing zakończył się ostatecznie remisem 1:1 i z pewnością był bardzo cenną lekcją dla obu zespołów.

Kolejny sparing czeka Lechitów w najbliższy piątek, kiedy to godzinie 20:45 zmierzą się z Meblorzem Swarzędz grającym na co dzień na poziomie V ligi.

Lech Poznań CLJ – Wiara Lecha 1:1 (0:0)
Bramki: 64’ – 72’ Daniel Mankiewicz
Wiara Lecha: Mikołaj Nawrowski (46’ Wincenty Olesienkiewicz – Błażej Guszczak (46’ Dawid Czerniejewicz), Mateusz Szeląg, Błażej Telichowski (46’ Kuba Kałżyński), Eryk Lubieniecki (46’ Krzysztof Kaźmierczak), Łukasz Szumiński (46’ Jakub Maćkowiak), zawodnik testowany, Jakub Wilk (46’ Bartosz Świątek), Jakub Kieliszewski (65’ Mikołaj Hudziak), Mikołaj Hudziak (46’ Kacper Dolski), Michał Niedźwiedzki (46’ Daniel Mankiewicz)