Sparing: Tarnovia Tarnowo Podgórne – Wiara Lecha 4:2

Po sparingowym zwycięstwie i dwóch remisach, przyszła pora na pierwszą porażkę zimowych przygotowań. Mimo dwubramkowego prowadzenia do przerwy, Kibole przegrali w meczu kontrolnym z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Obie bramki dla Wiary zdobył Daniel Mankiewicz.

Od początku spotkania kontrolę przejęli lechici. Podopieczni trenera Łukasza Kubiaka więcej operowali piłką, zmuszając rywali do pracy w defensywie oraz szukania swojej szansy z kontrataku. Na pierwsze konkrety w postaci zdobytej bramki trzeba było czekać do 27 minuty. Wówczas do mocno zagranej w pole karne piłki dobiegł Jakub Kieliszewski, który zgrał ją wzdłuż bramki. Tam sprytnie odnalazł się Daniel Mankiewicz i wykorzystując zamieszanie pod bramką rywali, otworzył wynik spotkania. Napastnik Kiboli podwyższył wynik ponad dziesięć minut później, gdy ponownie po kombinacyjnej akcji z Jakubem Kieliszewskim wbił piłkę do bramki z małej odległości.

Po zmianie stron do głosu częściej zaczęli dochodzić zawodnicy Tarnovii. Pierwszą bramkę zdobyli już po trzech minutach, po plasowanym strzale zza pola karnego. Dziesięć minut później napastnik zespołu z Tarnowa Podgórnego wykorzystał błąd w polu karnym defensora Niebiesko-Białych, po czym pokonał Mateusza Kolasę. W 71. minucie po kolejnym błędzie w obronie Wiary podyktowany został rzut karny dla rywali. Zawodnik Tarnovii pewnie wykorzystał jedenastkę i odwrócił wynik spotkania. Wiara Lecha starała się zdobyć trzecią bramkę, lecz nie udało im się to ani po akcjach indywidualnych, ani po groźnych rzutach rożnych, ani także po strzale Bartosza Świątka z rzutu wolnego. Na dwie minuty przed końcem Kibole stracili jeszcze czwartą bramkę, która ustaliła wynik spotkania.

Kolejna gra kontrolna Lechitów już w najbliższy piątek. Wiara Lecha o godzinie 18:30 rozpocznie przy Bułgarskiej sparing z kolejnym znajomym z IV ligi – Obrą Kościan.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Wiara Lecha 4:2 (0:2)

Bramki: 48′, 58′, 71′, 88′ – 27′, 38′ Daniel Mankiewicz
Wiara Lecha: Mikołaj Nawrowski (46. Mateusz Kolasa) – Błażej Guszczak, Kuba Kałżyński (46. Mateusz Kmiecik), Artur Adamski (73. Łukasz Szumiński), Eryk Lubieniecki, Mikołaj Hudziak (73. Jakub Kieliszewski), Łukasz Szumiński (46. Dominik Bednarek), Mateusz Szeląg (65. Kuba Kałżyński), Bartosz Świątek, Jakub Kieliszewski (46. Michał Niedźwiedzki), Daniel Mankiewicz (46. Mateusz Bednarek)