W niedzielę pojedynek z Nielbą

Na sześć kolejek do końca rozgrywek IV ligi Wiara Lecha podejmie u siebie jednego z kandydatów do awansu, Nielbę Wągrowiec. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 26 maja o godzinie 19.

Podobnie jak z wieloma innymi zespołami piątego szczebla ligowego, lechici przed tym sezonem nie mieli jeszcze okazji mierzyć się z nielbistami. Jedyne do tej pory starcie pomiędzy obiema drużynami miało miejsce 14 października, w dwunastej serii gier bieżących rozgrywek. Będący gospodarzami faworyci z Wągrowca musieli się natrudzić by pokonać Kiboli, a całe starcie ostatecznie zakończyło się wynikiem 1:0 po golu w 56. minucie.

Za każdym razem, gdy Żółto-Czarni rywalizują w IV lidze, są w czołówce i przez większość kolejek liczą się w walce o promocję. Nie inaczej jest tym razem. Na półmetku byli jednym z czterech klubów, które liderowały stawce z taką samą ilością oczek, samemu plasując się na trzecim miejscu. W ostatnim meczu przed przerwą zimową padł jeszcze remis 1:1 w Lesznie, co dało utrzymanie pozycji w tabeli, ale już z dwupunktową stratą do prowadzących rywali. Wiosną wągrowczanie nieznacznie obniżyli loty i choć obecnie zajmują drugą lokatę, to pierwsza Kotwica Kórnik zdołała w tym czasie uciec na dziewięć punktów. Również przygoda w Pucharze Polski etapu wojewódzkiego zakończyła się szybciej niż pewnie by chcieli kibice Nielby. W 1/16 finału pewnie ograli beniaminka V ligi Pelikan Grabów nad Prosną 5:0, by w następnej rundzie musieć uznać wyższość III-ligowej Noteci Czarnków po przegranej 0:3.

Wszyscy doskonale zdają sprawę, że nie będzie to łatwa przeprawa dla Kiboli. W dwunastu z czternastu wyjazdów nielbiści wracali z przynajmniej jednym punktem, z czego siedmiokrotnie była to pełna pula. Jednak nadziei na zwycięstwo może dodawać fakt, że ostatnich trzech spotkań Żółto-Czarni nie zdołali wygrać. Najpierw dwukrotnie zremisowali z sąsiadami w tabeli poznaniaków, a więc Mieszkiem Gniezno i Polonią Chodzież, a w zeszłą sobotę ulegli u siebie 1:3 będącej na jedenastym miejscu Ostrovii.

Mecz Wiara Lecha – Nielba Wągrowiec odbędzie się w niedzielę, 26 maja o godzinie 19 na poznańskiej Śródce. Arbitrem głównym zawodów zostanie Dominik Józefiak z Leszna, a trójkę sędziowską uzupełni duet z Kościana, Janusz Gierczyński oraz Łukasz Chumski.

Wejście na niedzielne widowisko będzie płatne – cena pojedynczego biletu-cegiełki wyniesie 10 złotych (dzieci do lat 10 wchodzą za darmo).

Other Articles