Mateusz Adamczyk i Dawid Białas zadebiutowali w Wiarze Lecha

Dwóch zawodników b-klasowych rezerw Wiary Lecha doczekało się debiutu w pierwszym zespole. Mateusz Adamczyk i Dawid Białas wystąpili w pojedynku przeciw Polonii Chodzież.

Pierwszy na placu gry pojawił się Mateusz Adamczyk. 19-letni napastnik wszedł na boisko w 82. minucie zmieniając Mikołaja Hudziaka. Młodszy o blisko dwa lata, Dawid Białas w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zmienił Maksymiliana Walczaka.

Adamczyk jest wychowankiem Przemysława Poznań, w którym grał w drużynach młodzieżowych w latach 2016 – 2017. Po ponad 7-letniej przerwie postanowił powrócić do treningów na dużym boisku. Został zawodnikiem rezerw Wiary Lecha, w której w 10 meczach zdobył 10 bramek. Pół roku dłuższą przygodę w b-klasowej drużynie z Robakowa ma Dawid Białas. 18-latek przed startem sezonu dołączył do drugiego zespołu z Koziołka Poznań. Do dnia debiutu w IV lidze w rezerwach rozegrał 23 mecze, w których zdobył 11 goli. Obaj otrzymali szansę od trenera Łukasza Kubiaka, który zaprosił młodzieżowców na treningi Wiary Lecha. Kilka tygodni później wystąpili w meczu o 4-ligowe punkty. Nie był to jednak udany debiut, gdyż lechici przegrali z gospodarzami 0:3.

Sobotnia potyczka była również ważna dla Akademii Wiary Lecha. Jej wychowanek, Bartosz Goderski został pierwszym zawodnikiem w historii, który zagrał na poziomie IV ligi. 17-latek, podobnie jak Białas, na placu gry pojawił się w 90. minucie. Młody pomocnik zmienił Bartosza Świątka. Był to drugi występ w Wiarze Lecha Goderskiego, który regularnie reprezentuje niebiesko-białe barwy w rezerwach. Wychowanek Kiboli w obecnym sezonie B-klasy wystąpił w 24 meczach, w których 2-krotnie pokonywał bramkarza rywali.