Wiara Lecha z licencją na grę w I lidze futsalu

28 czerwca Komisja do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznała Stowarzyszeniu Wiara Lecha licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach I ligi futsalu w sezonie 2024/2025.

Wiara Lecha zapewniła sobie awans na zaplecze krajowej elity jeszcze w lutym, zdobywając mistrzostwo II ligi na trzy kolejki przed końcem rozgrywek. Wraz z ostatnim gwizdkiem sezonu 2023/2024 władze klubu przystąpiły do przygotowań do następnych rozgrywek, a jednym z ich elementów było uzyskanie licencji na udział w debiutanckim sezonie na poziomie I ligi. Polski Związek Piłki Nożnej wydał pozytywną decyzję i Lechici przystąpią do historycznej kampanii, w której mecze domowe będą rozgrywane tak jak dotychczas – w hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej na Piotrowie.

PZPN wciąż pracuje nad ustaleniem terminarza rozgrywek, ale jednego jesteśmy pewni – lechici zadebiutują na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce w weekend 27-29 września. Będzie to najdłuższa kampania w historii sekcji futsalu, bo Niebiesko-Białych czekają aż 22. kolejki. Koniec sezonu planowany jest na kwiecień 2025 roku. Awans do Futsal Ekstraklasy wywalczą zwycięzcy grup północnej i południowej oraz najlepszy pojedynku barażowego, w którym zmierzą się wicemistrzowie obu grup.

Skład I ligi futsalu w sezonie 2024/2025

Grupa północna

 1. Jagiellonia Białystok [spadkowicz]
 2. Futsal Świecie
 3. Futbalo Białystok
 4. KS Gniezno
 5. LSSS Lębork
 6. Futsal Szczecin
 7. AZS UG Gdańsk
 8. KKF Konin
 9. Wenecja Pułtusk
 10. LZS Bojano
 11. Wiara Lecha [beniaminek]
 12. KIA Łowicz [beniaminek]Other Articles