Basketball Club Sieraków – Wiara Lecha 92:80

Koszykarska Wiara Lecha przegrała w wyjazdowym meczu 21. kolejki III ligi z Basketball Club Sieraków 80:92. Najwięcej punktów dla Lechitów rzucił Paweł Pampuch. Niebiesko-biali w tabeli zajmują siódme miejsce.

Pojedynek z sąsiadem w tabeli miał spore znaczenie dla Wiary Lecha. Wygrana nad zespołem z Sierkowa dałaby awans na szóste miejsce, z którego niebiesko-biali mogliby zaatakować w najbliższych dniach czołówkę. Ta sztuka jednak się nie udała. Basketball Club okazał się lepszy i pokonał Wiarę Lecha różnicą dwunastu punktów.

Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, którzy na krótką przerwę schodzili z sześcioma oczkami w zapasie. Wiara Lecha zdołała odwrócić wynik i po pierwszej odsłonie spotkania rozgrywanego w Sierakowie wygrywała 47:46. Gospodarze podnieśli się po fatalnej drugiej kwarcie, którą przegrali 18:25 i w kolejnych dwóch częściach powiększali przewagę nad zespołem z Poznania. Ostatecznie pokonali podopiecznych Darii Mieloszyńskiej-Zwolak 92:80. W szeregach Wiary Lecha wyróżnił się Paweł Pampuch, który rzucił 21. punktów. Lechita był najlepiej punktującym zawodnikiem całego spotkania.

Następny mecz Wiara Lecha rozegra w środę, 17 marca. W hali CityZen przy ulicy Droga Dębińska o 19:30 rozpocznie się zaległe spotkanie 13. kolejki z Basketem Piła.

Basketball Club Sieraków – Wiara Lecha 92:80 (28:22, 18:25, 18:15, 28:18)

WL: Paweł Pampuch 21, Paweł Lachowski 19, Kamil Pleskot 17, Wiktor Zygman 7, Kamil Jakubowski 6, Michał Banasik 4, Jakub Szczepański 4, Damian Dawidziński 2, Jakub Menesiak 0, Łukasz Gruszczyński 0, Jakub Stankowski 0