KKF Konin – Wiara Lecha 9:3

Porażką 3:9 zakończył się mecz sparingowy Wiary Lecha z konińskim KKF-em. Bramki dla Lechitów zdobywali Wojciech Tabiszewski, Marcin Surowiec i Tomasz Antczak.

W Koninie Wiara Lecha rozegrała trzeci mecz kontrolny przed startem premierowego sezonu. Po remisie z Orlikiem Mosina i wygranej nad Futsalem Poznań nadeszła pierwsza przegrana podczas okresu przygotowawczego. Podopieczni Jacka Sandera ulegli konińskiemu drugoligowcowi 3:9.

Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie, ale równie szybko, bo już po czterech minutach Wiara Lecha wyrównała. Na listę strzelców wpisał się Wojciech Tabiszewski. Remis utrzymał się do 15 min. Wówczas KKF trafił na 2:1, a po kilkudziesięciu sekundach podwyższyli rezultat na 3:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona sparingu. Po zmianie stron na gola trzeba było czekać aż do 31 min. Ponownie piłkę do siatki skierowali koninianie. Nadeszła wymiana ciosów, w trakcie której bramkarza drużyny konińskiej pokonali Marcin Surowiec i Tomasz Antczak. Ten ostatni pięć minut przed końcem strzelił na 3:5. Końcówka meczu należała do KKF-u, który udowodnił swoją wyższość zdobywając kolejne cztery gole i ostatecznie wygrywając z beniaminkiem trzeciej ligi 9:3.

Wiara Lecha w następną niedzielę zagra kolejną grę kontrolną. Będzie to rewanż za ostatnią potyczkę z KKF-em Konin. Sparing zostanie rozegrany 24 października o godzinie 12 w poznańskiej hali CityZen przy ulicy Droga Dębińska.

KKF Konin – Wiara Lecha 9:3 (3:1)

Bramki: 1′ 15′ 16′ 31′ 34′ 36′ 38′ 39′ 40′ – 4′ Wojciech Tabiszewski, 33′ Marcin Surowiec, 35′ Tomasz Antczak
Wiara Lecha: Adrian Borowski, Michał Mielniczek – Maciej Manelski, Oskar Ganowski, Łukasz Cendalski, Jacek Sander, Łukasz Norek, Marcin Antczak, Piotr Jabłecki, Marcin Surowiec, Wojciech Tabiszewski, Mateusz Jedliński, Tomasz Antczak