Wiara Lecha – Pyra Szkoła Gortata Poznań 62:60

W meczu 4. kolejki III ligi koszykarzy Wiara Lecha pokonała w derbowym meczu, po pasjonującej końcówce drugi zespół Pyry Szkoły Gortata 62:60. Najwięcej punktów dla Lechitów rzucił Konrad Sobczak.

Nie był to doskonały mecz w wykonaniu Wiary Lecha. Pierwsza kwarta była wyrównania i zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem Lechitów 17:14, choć na początku oba zespoły miały problem ze zdobywaniem punktów. W drugiej kwarcie niebiesko-biali zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w obronie, co pozwoliło na wygranie tej części gry 17:6 Do przerwy Wiara Lecha prowadziła 34:20. Wydawać by się mogło, że przewaga zawodników duetu trenerskiego Dwornik – Jechorek będzie rosła z minuty na minutę, lecz kilka prostych błędów zawodników gospodarzy,  zarówno w ataku jak i w obronie, pozwoliło koszykarzom Pyry wygrać trzecią kwartę 17:8, zmniejszając prowadzenie Wiary Lecha do pięciu punktów (42:37). Ostatnie 10 minut to przysłowiowy rollercoaster. Akcja za akcję, punkty za punkty i walka na całym parkiecie obu drużyn. Na niecałe trzy minuty do końca meczu Pyra wyszła na prowadzenie, ale po raz kolejny ambitna i charakterna  gra pozwoliła Lechitom doprowadzić do remisu, a następnie ponownie wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już do końca tego emocjonującego meczu. Ostatecznie Wiara Lecha pokonała Pyrę Szkołę Gortata 62:60.

W następnym meczu Wiara Lecha zagra w Rawiczu z miejscową Rawią. Pojedynek w ramach 5. kolejki III ligi odbędzie się w niedzielę 7 listopada o godzinie 17:30.

Wiara Lecha – Pyra Szkoła Gortata Poznań 62:60 (17:14, 17:6, 8:17, 20:23)

Wiara Lecha: Konrad Sobczak – 16, Paweł Pampuch – 11, Damian Dawidziński – 8, Jakub Szczepański – 8, Michał Banaszak – 7, Wiktor Zygman – 4, Maciej Menesiak – 3, Kamil Szkopiński -2, Kacper Żebrowski – 2, Łukasz Zawodniak – 1, Marcin Szorcz – 0, Jakub Stankowski