Rawia Rawicz – Wiara Lecha 69:88

W meczu 5. kolejki rozgrywek koszykarskiej III ligi Wiara Lecha pewnie pokonała w Rawiczu miejscową Rawię 88:69. Najwięcej punktów (22) dla niebiesko-białych zdobył Konrad Sobczak.

W S P I E R A J Ą N A S

Pojedynek w Rawiczu był najlepszym meczem w wykonaniu Lechitów w bieżącym sezonie. Na parkiecie niebiesko-białym wychodziło praktycznie wszystko. W całym spotkaniu udało się aż dziesięć razy trafić za trzy punkty, co w poprzednich meczach zdarzało się niezbyt często. Poprawna gra w obronie i tylko trzynaście fauli w całym meczu pozwoliło budować przewagę z kwarty na kwartę. Jedyny przestój zdarzył się niebiesko-białym na początku drugiej kwarty, podczas której gospodarze odrobili 10-cio punktową stratę i wyszli na prowadzenie 28:26. Wzięty przez trenera Jarosław Jechorka czas pozwolił uspokoić nerwy i wrócić do pewności rozgrywania akcji na boisku. Lechici szybko odpowiedzieli „trójką” i wyszli na ponowne prowadzenie, które systematycznie powiększali już do końca meczu.

Spotkanie to zostanie zapamiętane z innych powodów. Po raz pierwszy w historii występów Wiary Lecha w lidze na mecz udało się tylko 11-stu zawodników (kontuzje, choroby, sprawy rodzinne) i zespół był oficjalnie prowadzony przez drugiego trenera, Jarosława Jechorka, który zastąpił w tym meczu Mateusza Dwornika. Debiut na ławce był jak najbardziej udany. Możliwość gry na parkiecie dostali wszyscy zawodnicy, a dwóch z nich zaliczyło swoje pierwsze występy w tym sezonie.

Następny mecz koszykarska Wiara Lecha rozegra już w najbliższą niedzielę, 14 listopada w Szczecinie z Wilkami Morskimi. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 14. Będzie to najdalszy wyjazd sekcji na mecz ligowy w historii Stowarzyszenia Wiara Lecha.

Rawia Rawicz – Wiara Lecha 69:88 (22:26, 14:15, 20:27, 13:20)

Punkty dla Wiary Lecha: Konrad Sobczak 22, Damian Dawidziński 21, Paweł Pampuch 14, Jakub Szczepański 9, Wiktor Zygman 9, Marcin Szorcz 8, Kamil Szkopiński 3, Krzysztof Tritt 2, Michał Banaszak, Jakub Stankowski, Łukasz Zawodniak