Wilki Morskie Szczecin – Wiara Lecha 96:70

Wiara Lecha przegrała w meczu 6. kolejki III ligi koszykarzy 70:96 z Wilkami Morskimi w Szczecinie. Najwięcej punktów (15) dla Lechitów rzucili Konrad Sobczak i Jakub Szczepański.

Prawie dwa sezony zespół Wiary Lecha czekał na wyjazd do Szczecina, aby rozegrać tam swój mecz ligowy. Tym razem się udało, choć niewiele brakowało, żeby niebiesko-biali na mecz do miasta Gryfa nie dojechali. Wszystko za sprawą busa, który po kilkudziesięciu minutach jazdy uległ awarii i do samego końca jechał w tzw. trybie awaryjnym rozwijając maksymalną prędkość 80km/h.

Sam mecz rozpoczął się niezbyt dobrze dla Lechitów. Zawodnicy Wilków Morskich szybko uzyskali kilkunastopunktową przewagę, głównie za pomocą rzutów 3-punktowych. W pierwszej kwarcie trafili ich aż pięć i na krótką przerwę zeszli przy prowadzeniu 34:14. W kolejnych 10-minutach zawodnicy Wiary Lecha poprawili grę obronną i zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 18 punktów, wygrywając tą część meczu 18:16. Najwięcej emocji dostarczyła trzecia kwarta, w której podopieczni duetu trenerskiego Dwornik-Jechorek ruszyli do odrabiania strat i zmniejszyli przewagę gospodarzy do 14 punktów, cały czas prowadząc grę. W hali wysiadł jednak prąd, zgasła tablica wyników i mecz został przerwany na kilkanaście minut. Po tym czasie awaria została usunięta, dograne zostały ostatnie minuty do końca trzeciej kwarty, którą Wiara Lecha wygrała 21:18. Niestety przerwa techniczna spowodowana naprawą tablicy wyników lepiej wpłynęła na Wilki Morskie, które wygrały tą część gry 28:17 i cały mecz 96:70.

Pomimo porażki Wiara Lecha w dalszym ciągu zajmuje ostatnie miejsce premiowane grą w grupie mistrzowskiej. Lechitów czeka teraz dwutygodniowa przerwa. Następny mecz niebiesko-biali zagrają we wtorek 30 listopada o godzinie 20:30. Przeciwnikiem Wiary Lecha będzie siódma Politechnika Poznań.

Wilki Morskie Szczecin – Wiara Lecha 96:70 (34:14, 16:18, 18:21, 28:17)

Punkty dla Wiary Lecha: Konrad Sobczak 15, Jakub Szczepański 15, Paweł Pampuch 12, Wiktor Zygman 12, Marcin Górecki 8, Damian Dawidziński 4, Michał Banaszak 3, Marcin Szorcz 1, Miłosz Lisek, Kamil Szkopiński