Runda jesienna 2021 w wykonaniu juniorów

Pierwszy raz w historii Wiara Lecha wystawiła do gry zespół juniorów. W premierowym sezonie podopieczni Jarosława Araszkiewicza zajęli trzecie miejsce w II lidze okręgowej.

W rundzie jesiennej juniorzy Wiary Lecha rozegrali łącznie dziewięć spotkań. Dziesiąte zakończyło się walkowerem na korzyść niebiesko-białych. Lechici z Robakowa sezon rozpoczęli od porażki w Niechanowie, gdzie przegrali z miejscowym Pelikanem 2:6. Kolejne trzy potyczki to komplet punktów. Wiara Lecha wygrała w Psarach Polskich i Witkowie, a także pokonała u siebie drugi zespół Błękitnych z Owińsk. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza pozostali niepokonani do końca października, ale w trzech kolejnych spotkaniach zdobyli ledwie trzy oczka, na które złożyły się domowe remisy z Pelikanem i Vitcovią Witkowo oraz wyjazdowy podział punktów w Owińskach. Jesienną kampanię Wiara Lecha zakończyła dwoma meczami ze zdecydowanie najlepszym zespołem w lidze. Poznański Lotnik był poza zasięgiem co udowodnił w starciach z niebiesko-białymi z Robakowa – wygrał 9:3 i 6:1.

Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się Jakub Tatarynowicz i Franciszek Werner. Ten pierwszy rozegrał w pełnym wymiarze czasowym wszystkie spotkania i zdobył w nich dziewięć bramek. Jeden mecz mniej na swoje konto zapisał Werner, który również dziewięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Drugim zawodnikiem z największą liczbą minut spędzonych na boisku został Paweł Szmajdziński – trzeci strzelec w zespole.

Przed startem sezonu część zawodników juniorskiej drużyny raz w tygodniu trenowała wraz z seniorami, którzy przed ligowymi meczami rozgrywanymi w sierpniu odbywali jednostki treningowe na boisku w Robakowie. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności pod okiem Łukasza Kubiaka mieli Bartosz Goderski, Jakub Tatarynowicz, Paweł Szmajdziński, Kornel Szymkowiak, Krystian Dudek i Franciszek Werner.

Drużynę juniorów czeka teraz przerwa w rozgrywkach, która potrwa do ostatniego weekendu marca.