Wiara Lecha – Basket Team Suchy Las 65:74

W 8. kolejce III ligi koszykarzy Wiara Lecha przegrała z Basketem Team Suchy Las 65:74. Najwięcej punktów dla Lechitów (13) rzucił Paweł Pampuch.

W S P I E R A J Ą N A S

W grze niebiesko-białych koszykarzy widać było prawie miesięczną przerwę w rozgrywaniu meczów, brakowało ogrania, ale także czasami sił. Pomimo tego pojedynek był zacięty i wyrównany w każdej kwarcie. Lepiej w mecz weszli goście, którzy głównie za sprawą rzutów 3-punktowych wygrali pierwszą kwartę 20:14. Podobny przebieg miała druga kwarta, która zakończyła się wynikiem 15:21, choć w jej trakcie zawodnicy niebiesko-białych zbliżyli się na kilka punktów. W końcówce pierwszej połowy koszykarze z Suchego Lasu ponownie rzutami za trzy punkty odskoczyli na bezpieczną przewagę.

Po przerwie rozpoczęła się pogoń podopiecznych duetu Dwornik-Jechorek. Trzecią kwarte gracze koszykarskiego Kolejorza wygrali 24:19 dając nadzieję zgromadzonym kibicom na pozytywny finisz meczu. W czwartej, ostatniej kwarcie emocji nie brakowało. Wiara Lecha dwukrotnie w tej kwarcie doskoczyła do gości na dwa punkty, lecz kilka błędów w ataku, starta piłki i ponownie rzuty trzypunktowe graczy Basketu pozwoliły im wygrać ostatnią kwartę 14:12 i cały mecz 74:65.

Porażka nie zmieniła pozycji Wiary Lecha w tabeli. Niebiesko-biali zajmują obecnie piąte miejsce z bilansem meczów 3-3. Do ostatniej lokaty, gwarantującej grę w grupie mistrzowskiej (awans wywalczą trzy pierwsze drużyny) Lechici traci dwa punkty.

W następnym meczu Wiara Lecha zmierzy się z rezerwami Stali Ostrów Wielkopolski. Pojedynek 9. kolejki odbędzie się we wtorek 14 grudnia o godzinie 20:30 w hali Chwiałka w Poznaniu.

Wiara Lecha – Basket Team Suchy Las 65:74 (14:20, 15:21, 24:19, 12:14)

Punkty dla Wiary Lecha zdobyli: Paweł Pampuch 13, Konrad Sobczak 11, Marcin Górecki 9, Damian Dawidziński 8, Kacper Żebrowski 7, Jakub Szczepański 6, Michał Banaszak 5, Łukasz Zawodniak 5, Marcin Szorcz 1, Maciej Menesiak 0, Kamil Szkopiński 0, Miłosz Lisek 0