Wiara Lecha – Futsal Poznań 4:2

Wiara Lecha w meczu 3. kolejki III ligi pokonała Futsal Poznań 4:2. Dwie bramki dla Lechitów zdobył Piotr Jabłecki, a po jednym trafieniu dołożyli Marcin Antczak i Marcin Janas.

SPONSOR STRATEGICZNY

Pierwsze z dwóch derbów Poznania za nami. W hali CityZen w meczu 3. kolejki lepsza była Wiara Lecha, która po raz trzeci, licząc wcześniejsze dwa sparingi, okazała się lepsza od swojego rywala zza miedzy. Podopieczni Jacka Sandera bardzo szybko ułożyli sobie pojedynek. W 2 i 6 min po uderzeniach z dystansu na listę strzelców wpisał się Piotr Jabłecki, dla którego były to bramki numer dwa i trzy w niebiesko-białych barwach. Pięć minut przed zejściem na przerwę Wiara Lecha zdobyła trzeciego gola. Autorem trafienia był Marcin Antczak. Po pierwszej odsłonie na tablicy wyników widniał rezultat 3:1. Goście pokonali Jarosława Sałatę w 18 min.

Podobnie jak w pierwszej części, także w drugiej Lechici trafili do siatki pięć minut przed syreną. Na 4:1 stan gry podwyższył Marcin Janas. Futsal Poznań zdołał jeszcze raz pokonać Sałatę, ale na doprowadzenie do remisu nie starczyło już czasu, gdyż bramka padła dopiero w 39 min.

Przed futsalistami Wiary Lecha ostatni występ w tym roku. Podopieczni Jacka Sandera w sobotę 11 grudnia podejmą w hali CityZen Futsal Oborniki. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 18.