Wiara Lecha – Basket Piła 48:72

W meczu 10. kolejki III ligi koszykarzy zespół Wiary Lecha przegrał na własnym parkiecie z Basketem Piła 48:72. Najwięcej punktów dla niebiesko-białych rzucił Paweł Pampuch – 17.

W S P I E R A J Ą N A S

Lechici spotkanie z Basketem Piła rozegrali w roli gospodarza, lecz tym razem mecz odbył się w hali B poznańskiego OSiR-u. Wiara Lecha przystąpiła do tego spotkania w osłabionym składzie, gdyż w poprzednim meczu, kontuzji doznał jeden z rozgrywających zespołu, co niestety miało swoje odbicie na parkiecie. Zespół gości, który należy do faworytów rozgrywek w tym sezonie wykorzystał wszystkie swoje atuty i prowadził od początku meczu. Lechici podjęli walkę i próbowali zmniejszać stratę do Basketu, lecz skuteczność gry w ataku nie była już tak imponującą jak w meczu z juniorami mistrza Polski. Potwierdzeniem tego jest wynik trzeciej kwarty, którą goście wygrali 11:5. Ambitnie grający koszykarze Wiary Lecha zdołali w tym meczu jedynie zremisować ostatnią, czwartą kwartę 15:15, a cały mecz zakończył się 24-punktowym zwycięstwem zawodników z Piły.

Wiara Lecha – Bakset Piła 48:72 (16:24, 12:22, 5:11, 15:15)

Punkty dla Wiary Lecha zdobyli: Paweł Pampuch – 17, Jakub Szczepański – 11, Wiktor Zygman – 8, Damian Dawidziński – 7, Konrad Sobczak – 2, Jacek Wyrwas – 2, Michał Banaszak – 1, Miłosz Lisek, Maciej Menesiak, Kosma Sobczak, Jakub Stankowski, Marcin Szorcz