Wiara Lecha – Politechnika Poznań 79:69

W ostatnim meczu tego roku koszykarze Wiary Lecha pokonali w zaległym meczu 7. kolejki III ligi Politechnikę Poznań 79:69. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Konrad Sobczak, który spotkanie zakończył z 29 punktami na koncie.

W S P I E R A J Ą N A S

Udał się rewanż Lechitów za porażkę poniesioną przed dwoma laty w meczu z Politechniką rozgrywanym także przed Świętami Bożego Narodzenia w poznańskiej Arenie. Tym razem gracze duetu trenerskiego Dwornik-Jechorek rozpoczęli bardzo mocno i skutecznie co miało przełożenie na wynik po pierwszej kwarcie, po której niebesko-biali wygrywali 18:10. Zawodnicy Wiary Lecha chcieli efektownie zakończyć bieżący rok, dając radość swoim kibicom na Święta. Druga kwarta była jeszcze lepsza w wykonaniu Kolejorza, który po dobrej grze wygrał ją 24:12. Po przerwie w szeregi Lechitów wkradły się niepotrzebne nerwy, które doprowadziły do wielu strat, wykorzystywanych przez rywali zza miedzy. Zawodnicy Politechniki zaczęli grać skuteczniej i trzecią kwartę wygrali 23:17. Wydawałoby się, że nic złego koszykarzom Kolejorza nie może się stać. Przewaga 14 punktów została jednak roztrwoniona i stopniała do ledwie pięciu oczek. Czas wzięty przez trenerów Wiary Lecha miał kluczowe znaczenie dla meczu. Cenne wskazówki wpłynęły pozytywnie na niebiesko-białych, którzy odskoczyli rywalom z powrotem na kilkanaście oczek. Mecz zakończył się zwycięstwem WL 79:69.

Wygrana z Politechniką pozwoliła Wiarze Lecha awansować na trzecie miejsce w tabeli. Do zakończenie pierwszej fazy sezonu pozostało jeszcze pięć spotkań, w których Lechici zmierzą się jeszcze u siebie z Wilkami Morskimi Szczecin i Rawią Rawicz oraz zagrają w Pile z miejscowym Basketem. Wiarę Lecha czekają też dwa wyjazdowe potyczki z poznańskimi zespołami – rezerwami Pyry oraz Politechniką Poznań.

W meczu 11. kolejki Wiara Lecha zagra na Chwiłace w derbowym pojedynku z drugą drużyną Pyry. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 9 stycznia o godzinie 17:30.

Wiara Lecha – Politechnika Poznań 79:69 (18:10, 24:12, 17:23, 20:24)

Punkty dla Wiary Lecha zdobyli: Konrad Sobczak – 29, Paweł Pampuch – 15, Jakub Szczepański – 12, Marcin Szorcz – 10, Damian Dawidziński – 5, Jacek Wyrwas – 4, Marcin Górecki – 2, Wiktor Zygman – 2, Maciej Menesiak, Kosma Sobczak, Łukasz Zawodniak, Łukasz Gruszczyński