Ważny mecz w Pile

Po raz drugi w tym sezonie Wiara Lecha pojedzie do Piły. Poprzedni mecz został przerwany przez awarię oświetlenia na początku drugiej kwarty. Do pojedynku z miejscowym Basketem dojdzie w sobotę 15 stycznia o godzinie 18. Decyzją Wielkopolskiego Związku Koszykówki mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Do zakończenia pierwszej fazy rozgrywek zostały już tylko cztery pojedynki. Obecnie walka toczy się o trzy pierwsze lokaty, które gwarantować będą udział w grupie mistrzowskiej. Liderem klasyfikacji w grupie A są obecnie Wilki Morskie Szczecin, na drugiej lokacie plasuje się pilski Basket, a na trzeciej Wiara Lecha. Kolejorz do Pilan traci dwa punkty, a tuż za plecami niebiesko-białych czyha Bakset Suchy Las, który ma nad Lechitami przewagę dwóch bezpośrednich wygranych.

Ostatnie tygodnie były udane dla podopiecznych duetu Mateusz Dwornik – Jarosław Jechorek. Wiara Lecha w czterech meczach odniosła trzy zwycięstwa, w tym dwa w ostatnich dwóch spotkaniach. Jedyna porażka przytrafiła się Lechitom w domowym pojedynku przeciwko Basketowi Piła. Mecz zakończył się przegraną 48:72. Było to trzecie zwycięstwo Pilan nad koszykarskim Kolejorzem. Dwukrotnie, w zeszłym sezonie, lepsi byli Lechici.

Zaległy mecz 3. kolejki III ligi koszykarzy pomiędzy Basketem Piła i Wiarą Lecha zostanie rozegrany w sobotę 15 stycznia o godzinie 18 w hali sportowej przy ulicy Bydgoskiej w Pile.

Wiara Lecha nie będzie mogła liczyć na wsparcie kibiców. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Taką decyzję podjął Wielkopolski Związek Koszykówki.

Wyjazd koszykarzy Wiary Lecha do Piły wsparły dwie firmy: Sklep Dla Kibiców TIFO i Skibińscy Maszyny Budowlane.