Futsal Rawicz – Wiara Lecha 2:6

W meczu 7. kolejki III ligi futsalu Wiara Lecha wygrała na wyjeździe z Futsalem Rawicz 6:2. Bramki dla Lechitów zdobyli Marcin Antczak, Wojciech Tabiszewski (po dwie), Jacek Sander i Artur Adamski. Po pierwszej rundzie rozgrywek niebiesko-biali są zdecydowanym liderem z siedmiopunktową przewagą nad drugim Piastem Poniec.

SPONSOR STRATEGICZNY

Pierwszą rundę rozgrywek w trzeciej lidze futsalu Wiara Lecha zakończyła w Rawiczu. Podopieczni Jacka Sandera walczyli o powiększenie przewagi nad Piastem Poniec do siedmiu oczek. Ta sztuka im się udała. Po pierwszej odsłonie Lechici remisowali z gospodarzami, ale ostatecznie zeszli z parkietu bogatsi o kolejne trzy punkty.

Pojedynek rozpoczął się znakomicie dla rawiczan, którym w 8 min udało się pokonać Jarosława Sałatę. Gospodarze zdobyli bramkę przypadkowo. Ich akcje były chaotyczne i pozbawione pomysłu. Zawodnicy Wiary Lecha nie mieli problemów z rozbijaniem ataków Futsalu, ale mieli duże kłopoty ze skutecznością. Niebiesko-biali na przerwę śmiało mogli zejść z przewagą kilku bramek. Udało im się zdobyć jednego gola po solowej akcji Jacka Sandera, który pokonał golkipera rywali w 19 min.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Wiara Lecha dominowała na parkiecie i kwestią czasu było wyjście na prowadzenie. Poznaniacy dopięli swego w 27 min, gdy sytuację sam na sam efektownie wykorzystał Artur Adamski. W ostatnich dziesięciu minutach oglądaliśmy popisy strzeleckie Marcina Antczaka i Wojciecha Tabiszewskiego. Obaj dwukrotnie wpisali się na listę strzelców i pięć minut przed końcem wyprowadzili niebiesko-białych na pięciobramkowe prowadzenie. Rawiczan stać było na drugiego gola. Gospodarzom udało się pokonać debiutującego w Wiarze Lecha Wojciecha Persa.

Wiara Lecha pierwszą fazę rozgrywek zakończyła na pierwszej lokacie z kompletem zwycięstw. Do awansu do drugiej ligi Lechitom brakuje już tylko czterech wygranych w sześciu spotkaniach.

W następnej kolejce, pierwszej w rundzie rewanżowej, Wiara Lecha zmierzy się u siebie z rezerwami Red Dragons Pniewy. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 30 stycznia o godzinie 13 w poznańskiej hali CityZen.