Juniorzy zagrali w sparingu Wiary Lecha

Bartosz Goderski i Krystian Dudek wystąpili w meczu sparingowym pierwszego zespołu Wiary Lecha z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Obaj na boisku spędzili 23 minuty. W kadrze pojawił się także Sebastian Milewski.

Od początku przygotowań z seniorską Wiarą Lecha trenuje trzech zawodników juniorów. Okres przygotowawczy rozpoczęli Bartosz Goderski, Paweł Szmajdziński i Dawid Konieczny. W ostatnich dniach tego ostatniego zastąpił Krystian Dudek, a do treningów dołączył także niespełna 14-letni bramkarz Sebastian Milewski, który pod okiem trenera golkiperów pierwszego zespołu pracuje nad poprawą swoich umiejętności.

Do kadry na mecz sparingowy z Tarnovią Tarnowo Podgórne trener Łukasz Kubiak powołał trzech podopiecznych duetu Piotr Borowski – Jarosław Araszkiewicz – Goderskiego, Dudka i Milewskiego. Młody golkiper, z racji wieku, nie został desygnowany do gry. Na boisku w 67 min gry pojawili się 15-letni Goderski i Dudek. Ten pierwszy zastąpił w środku pola Gawła Perz, natomiast drugi junior wszedł na bok pomocy za Marcina Daniela. Obaj zagrali 23 minuty. Wiara Lecha przegrała z czwartoligowcem 1:5.

Gra zawodników Akademii Wiary Lecha Robakowo w meczu sparingowym DWL była historyczną chwilą, gdyż we wcześniejszych latach żaden gracz z młodzieżowych drużyn Wiary Lecha nie miał okazji wystąpić w seniorskim zespole w koszulce z kolejowym herbem.