Wiara Lecha – Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:5

W pierwszym meczu sparingowym Wiara Lecha przegrała z Tarnovią Tarnowo Podgórne 1:5. Jedynego gola dla niebiesko-białych zdobył Dawid Kaczmarek.

Pierwszy mecz kontrolny Wiary Lecha zakończył się porażką 1:5. Pierwsza połowa meczu kontrolnego była wyrównana. Goście częściej operowali piłką, lecz Lechici odgryzali się kreowanymi sytuacjami. Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył Dawid Kaczmarek już po 10 minutach gry. Później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Patryk Antończak, a po stałym fragmencie gry prosto do rąk bramkarza główkował Artur Adamski. Tuż przed przerwą zespół gości wykorzystał błąd w obronie Wiary Lecha, zdobywając wyrównującą bramkę po rzucie karnym. Po zmianie stron Tarnovia przejęła całkowitą kontrolę nad spotkaniem. Czwartoligowy zespół szybko zdobył drugą bramkę i wyszedł na prowadzenie. Po szeregu zmian Lechici nie stwarzali już zagrożenia, a goście trafili kolejne trzy gole.

Ważnym wydarzeniem była zmiana zawodników w 67 min. Na boisko weszło dwóch graczy drużyny juniorskiej – Bartosz Goderski i Krystian Dudek. W historii DWL był to pierwszy występ wychowanków szkolonych w Akademii Wiary Lecha w nieoficjalnym meczu.

W drugim meczu sparingowym Wiara Lecha zmierzy się z Huraganem Pobiedziska. Pojedynek odbędzie się w poniedziałek 31 stycznia o godzinie 20:30 na boisku przy ulicy Bułgarskiej.

Boisko przy ulicy Bułgarskiej 17Grunwald Południe, Poznań, województwo wielkopolskie, Polska