W barażu z Polonią Leszno lub Victorią Skarszew

Wicemistrz grupy trzeciej V ligi został rywalem Wiary Lecha w półfinale barażu o awans do IV ligi. Mecz odbędzie się 29 czerwca.

Fot. Weronika Skrzypczak

W siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par 1/2 finału baraży o IV ligę. Wiara Lecha trafiła na wicemistrza grupy trzeciej. Drugą lokatę obecnie zajmuje Victoria Skarszew, która na dwie kolejki przed zakończeniem rywalizacji traci do prowadzącej Polonii Leszno cztery punkty.

W przypadku zajęcia drugiej lokaty przez Victorię Wiara Lecha rozegra mecz barażowy w Skarszewie lub w Poznaniu. Pojedynek odbędzie się w stolicy Wielkopolski, jeśli Lechici wygrają w Murowanej Goślinie i Czarnkowie, a Victoria przegra oba najbliższe pojedynki w Śremie i Mroczeniu. Taki układ jest jednak mało prawdopodobny, więc Kibole mogą szykować się na blisko 150-kilometrową trasę, której celem będzie podkaliska miejscowość lub na zdecydowanie bliższą delegację do Leszna. Poloniści, w przypadku spadku na drugą lokatę, w ilości zdobytych punktów na pewno wyprzedzą poznaniaków w klasyfikacji wicemistrzów V ligi.

Pary 1/2 finału barażów o IV ligę

Polonia Leszno/Victoria Skarszew – Wiara Lecha
KKS II Kalisz/Olimpia Koło/Polonia Kępno/Warta Międzychów/SKP Słupca/Korona Piaski – Meblorz Swarzędz/Orkan Chorzemin/Piast Kobylnica

Mecze półfinałowe odbędą się 29 czerwca. Finał został zaplanowany na weekend 2/3 lipca.

Other Articles