Noteć Czarnków w IV lidze, Wiara Lecha w barażach

Zakończyły się emocje związane z walką o dwie pierwsze lokaty w grupie 1 V ligi. Najlepszą drużyną została Noteć Czarnków, wicemistrzem Wiara Lecha. Poznaliśmy też dwóch spadkowiczów. Do Klasy Okręgowej zostały zdegradowane TPS Winogrady Poznań i Sparta Szamotuły.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rywalizacji poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcia w grupie 1 V ligi, w której gra Wiara Lecha. Kibole po wyjazdowym zwycięstwie z Błękitnym Wronki zapewnili sobie drugą lokatę premiowaną grą w półfinale barażu o wejście do IV ligi.

Najlepszym zespołem została Noteć Czarnków, która na poznańskie Winogrady jechała po wygraną pieczętującą mistrzostwo i awans do IV ligi. Lider pokonał TPS 2:0 i po końcowym gwizdku mógł świętować promocję. Przegrana z Notecią zdegradowała winogradzian do Klasy Okręgowej, do której zostali relegowani wraz z ostatnią Spartą Szamotuły.

Ostatnim rozstrzygnięciem, na które oczekiwać będziemy w grupie 1 będzie wyłonienie trzeciego spadkowicza, którym zostanie Leśnik Margonin, Concordia Murowana Goślina lub Wełna Skoki.

Wiarze Lecha do końca sezonu pozostały przynajmniej trzy mecze. Dwa najbliższe Kibole rozegrają w ramach rozgrywek ligowych. 19 czerwca w Murowanej Goślinie zmierzą się z miejscową Concordią, a sześć dni później zagrają z Notecią w Czarnkowie.

Other Articles

Relacje meczowe
Pierwszy zespół