Błękitni Wronki – Wiara Lecha 1:4

W meczu 28. kolejki V ligi Wiara Lecha wygrała w Popowie z Błękitnymi Wronki 4:1. Bramki dla poznaniaków strzelali Marcin Mazurek (dwie), Maciej Łaszyński i Dawid Kaczmarek. Dzięki zwycięstwu Kibole zagrają w barażach o IV ligę.

Przed meczem z Błekitnymi do obozu Lechitów dotarły bardzo dobre wieści z Gołańczy. Trzeci Zamek przegrał z Koroną Stróżewo 0:5 i stało się jasne, że Kibole w przypadku wygranej w Popowie awansują do baraży o IV ligę.

Wiara Lecha od początku spotkania przejęła inicjatywę, ale pomimo kilku okazji na pierwszego gola musiała czekać do 33 min. Kapitalne zagranie piętą Jakuba Wilka na bramkę zamienił Marcin Mazurek. Było to jedyne trafienie w pierwszej odsłonie. Od mocnego uderzenia Kibole rozpoczęli drugą część. W 47 min po rzucie rożnym wykonywanym przez Wilka piłkę głową do siatki skierował Maciej Łaszyński. Wiara Lecha złapała wiatr w żagle i po sześciu minutach wygrywała już 3:0. Znakomite dośrodkowanie Wilka strzałem z głowy wykończył Mazurek. Błękitni w 58 min zdołali pokonać Mikołaja Nawrowskiego, ale pięć minut później ponownie tracili do Lechitów trzy gole. Mazurek zamienił się w asystenta, a strzelcem został Dawid Kaczmarek, który efektownym wolejem wpakował futbolówkę do bramki gospodarzy. Do końcowego gwizdka wynik już nie uległ zmianie. Wiara Lecha wygrała 4:1, a po końcowym gwizdku mogła się cieszyć nie tylko z kolejnych trzech punktów, ale i z awansu do baraży.

W przedostatniej kolejce Wiara Lecha zagra w Murowanej Goślinie. Pojedynek z miejscową Concordią zostanie rozegrany w niedzielę, 19 czerwca o godzinie 15.