Kolejna stacja: Popowo

Do zakończenia ligowych zmagań w sezonie 2021/2022 pozostały trzy mecze. W najbliższą sobotę Wiara Lecha pojedzie do Popowa na mecz z Błękitnymi Wronki, z którymi jesienią przegrała 3:4. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 17.

Listopad zeszłego roku. Wiara Lecha na początku miesiąca rozegrała ostatni mecz na wyjeździe w Trzciance. Spotkanie zakończyło się pechowo, gdyż Kibole będąc zdecydowanie lepszą drużyną zremisowali po golu w doliczonym czasie gry. Wcześniej wygrali siedem meczów z rzędu, a przed nimi była perspektywa dziewięciu meczów z rzędu na Śródce. Pojedynkiem inaugurującym maraton domowych potyczek było starcie z Błękitnymi Wronki. Wiara Lecha była faworytem i z tej roli nie wywiązała się. Przyszło rozczarowanie. Pomimo prowadzenia 1:0 Kibole w 90 min przegrywali 1:4. W doliczonym czasie gry Lechici zdobyli dwa gole, które zamazały jedynie obraz klęski.

Drużyna z Wronek ma patent na Wiarę Lecha. Oprócz zwycięstwa w meczu ligowym Błękitni trzykrotnie pokonali Kiboli w meczach sparingowych – kolejno 4:0, 3:0 i 4:1. Dwa pierwsze spotkania odbyły się w Popowie, czyli tam gdzie gospodarze najbliższego pojedynku rozgrywają swoje pojedynki ligowe. Błękitnym gra na własnych śmieciach przysparza wiele problemów. Wronczanie nie wygrali w Popowie aż sześciu kolejnych potyczek, a ostatni raz cieszyli się z trzech punktów 6 listopada zeszłego roku, tydzień przed meczem wyjazdowym z Wiarą Lecha. Pokonali wówczas Spartę Szamotuły 2:1, z którą rywalizowali także siedem dni temu w delegacji. Ostatni zespół ligowej klasyfikacji pokonali 2:0. Dla Błękitnych był to czwarty mecz bez przegranej. Na bardzo dobrą passę składają się remisy z TPS-em w Poznaniu i u siebie z Notecią, a także wygrane z Concordią i wspomnianą wcześniej szamotulską Spartą.

W tabeli Błękitni zajmują dziesiątą lokatę i nadal są zagrożeni spadkiem do Klasy Okręgowej. Do zapewnienia sobie piątoligowego statusu potrzebują dwóch punktów. Wiara Lecha jest druga i ma inny cel, jakim jest baraż. Podopieczni trenera Łukasza Kubiaka muszą zgromadzić pięć oczek, żeby w środę 29 czerwca przystąpić do play-off o IV ligę.

Ostatnie tygodnie w szeregach niebiesko-białych przypominają sinusoidę. Po wygranych na początku maja z Zamkiem i Polonią przyszedł remis ze Spartą Oborniki oraz wysoka przegrana w Łobżenicy. Seria dwóch meczów bez zwycięstwa została przełamana w ubiegłą sobotę przy okazji meczu z Lubuszaninem, który zakończył się wygraną poznaniaków 3:1. Wiosną w delegacji Kibole rozegrali trzy mecze, w których wygrali (w Chodzieży), zremisowali (w Obornikach) i przegrali (w Łobżenicy).

Mecz Błękitni Wronki – Wiara Lecha odbędzie się w sobotę 11 czerwca o godzinie 17 w Popowie. Sędzią głównym został Jakub Stańczyk z Poznania, któremu pomagać będą Jakub Lewczuk (Wałcz) i Daniel Gajewski (Trzcianka).

Other Articles