Wiara Lecha – Basket Suchy Las 87:72

W ostatnim tegorocznym pojedynku koszykarze Wiary Lecha pokonali w meczu na szczycie Basket Team Suchy Las. Mecz 10. kolejki III ligi zakończył się zwycięstwem niebiesko-białej lokomotywy 87:72. Najwięcej punktów (24) dla lechitów rzucił Michał Hejosz.

Wicelider kontra lider, czyli Wiara Lecha kontra Basket Team Suchy Las. W pierwszej rundzie lepsi okazali się sucholescy koszykarze, którzy wykorzystali atut własnego parkietu i pokonali lechitów różnicą trzech punktów – 83:80. Było to ich trzecie zwycięstwo nad Wiarą Lecha w historii. Czwartego już nie było. Podopieczni trenera Tomasza Baszaka przełamali niekorzystną serię i pokonali w hali Politechniki Basket Team 87:72.

Przewaga nad liderem była budowana przed dwie kwarty. Pierwszą Wiara Lecha wygrała 18:11, natomiast w drugiej niebiesko-biali zdobyli dziesięć punktów więcej od rywali. 17 oczek przewagi wydawało się bezpiecznym dystansem. Trzecia kwarta pokazała, że ten kto Wiarze Lecha dopisał dwa punkty po pierwszej połowie był w błędzie. Basket Team podniósł się i zagrał kapitalne dziesięć minut. Stratę do gospodarzy zniwelował do trzech punktów! Ostatnia kwarta zapowiadała się emocjonująco. Nadzieje gości na wywiezienie z Piotrowa kompletu punktów rozwiali jednak niebiesko-biali. Zawodnicy Wiary Lecha byli nie zatrzymania. Na zakończenie hitu kolejki zdobyli ponad 1/3 wszystkich punktów – łącznie udało się rzucić aż 30 oczek. Lechici ostatecznie pokonali lidera 87:72 i zmniejszyli dystans dzielący ich od pierwszego miejsca do trzech punktów.

W starciu z Basket Team-em Suchy Las błysnął Michał Hejosz, który zdobył 24 punkty. Dwucyfrową liczbę oczek popisali się Adam Stefanowicz (18), Juliusz Barański (17) i Jakub Rogulski (12).

Pojedynek z zespołem z Suchego Lasu był ostatnim meczem koszykarzy Wiary Lecha w 2022 roku. Najbliższe spotkanie lechici rozegrają po przerwie świąteczno-noworocznej. W niedzielę 8 stycznia o godzinie 11 rozpoczną pojedynek z Basketball Club Sieraków.

Wiara Lecha – Basket Team Suchy Las 87:72 (18:11, 25:15, 14:28, 30:12)

Punkty dla Wiary Lecha: Michał Hejosz 24, Adam Stefanowicz 18, Juliusz Barański 17, Jakub Rogulski 12, Filip Radzik 6, Konrad Sobczak 5, Paweł Mowlik 5, Krzysztof Martuzalski, Jakub Szczepański, Krzysztof Tritt, Jacek Wyrwas