PP: Calcio Wągrowiec – Wiara Lecha 5:2

Wiara Lecha odpadła z rywalizacji o Puchar Polski w I rundzie. Drugi raz z rzędu pogromcami lechitów zostali futsaliści Calcio Wągrowiec. Pojedynek rozgrywany w Skokach zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5:2. Bramki dla niebiesko-białych zdobyli Mateusz Jedliński i Michał Niedźwiedzki.

Bardzo szybko, bo już po pierwszym meczu udział w Pucharze Polski zakończyli zawodnicy Wiary Lecha. Podobnie jak przed rokiem, także i teraz niebiesko-biali zostali zatrzymani przez wągrowieckie Calcio. W sezonie 2021/2022 zieloni pokonali lechitów przed wojewódzkim finale, w obecnej kampanii okazali się lepsi kilka dni po wywalczeniu wielkopolskiego Pucharu Polski.

Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczęła i zakończyła Wiara Lecha. W 9 min po zagraniu Marcina Antczaka bramkę na 1:0 zdobył wracający po kontuzji Mateusz Jedliński. Ostatniego, a zarazem drugiego gola dla poznaniaków trafił Michał Niedźwiedzki. Była to jednak bramka na otarcie łez. Najlepszy strzelec piłkarskiej sekcji w rundzie jesiennej bramkarza Calcio pokonał cztery minuty przed końcową syreną. Wcześniej koncertowo w ofensywie zagrali gospodarze, którzy pięciokrotnie pokonywali bramkarzy Wiary Lecha.

Pojedynek z Calcio był ostatnim Wiary Lecha przed przerwą świąteczno-noworoczną. Następny mecz podopieczni trenera Dariusza Pieczyńskiego zagrają w sobotę, 21 stycznia o godzinie 11 z liderem II ligi – KKF Konin.