200 meczów Karola Jaroniego

Karol Jaroni oficjalnie dołączył do Wiary Lecha w czerwcu 2015 roku. Na stanowisku kierownika drużyny zadebiutował przy okazji meczu z Clescevią Kleszczewo, po którym Kibole świętowali awans do Klasy Okręgowej. Przez ponad siedem lat w roli kierownika zanotował 200 meczów.

Historia Karola Jaroniego w Wiarze Lecha rozpoczęła się przed meczem w Kleszczewie. Zanim objął stanowisko kierownika zespołu kibiców Kolejorza, pojawił się na trybunach, następnie był jednym z redaktorów LechNews.pl, który opisywał mecze DWL. Jaroni próbował także swoich sił w naborze, który został przeprowadzony między rundami w sezonie 2014/2015.

Karol Jaroni kierownikiem Wiary Lecha został w wieku 16 lat. Pracę rozpoczął podczas meczu z Clescevią Kleszczewo, który decydował o awansie do Klasy Okręgowej. Kibole wygrali 2:0 i po końcowym gwizdku mogli rozpocząć świętowanie największego sukcesu w historii. Drugi pojedynek Jaroniego również był wyjątkowy. Młody kierownik usiadł na ławce rezerwowych stadionu przy ulicy Bułgarskiej, Wiara Lecha wygrała 4:0, a na trybunach koledzy z trybun przygotowali dwie efektowne oprawy. Był to także ostatni mecz najlepszego, przez długi okres czasu, strzelca DWL – Krzysztofa Szerszenia.

Od czerwca 2015 roku do listopada 2022 roku Jaroni zanotował 200 meczów jako team manager. Jubileusz przypadł na pojedynek z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski, który zakończył się wynikiem 2:0, czyli takim samym jak przy okazji debiutu w Kleszczewie. Przez siedem lat 24-latek miał okazję pracować ze wszystkimi trenerami Wiary Lecha – Dariuszem Kustoniem, Jarosławem Araszkiewiczem, Jarosławem Wróblewskim i Łukaszem Kubiakiem.

W blisko 12-letniej historii Wiara Lecha miała trzech głównych kierowników – pierwszym był Łukasz Mowlik (lata 2011 – 2012), drugim Bartosz Aleksandrowicz (2012 – 2015), a trzecim Jaroni. Tę rolę pełniło jeszcze kilka innych osób, m.in. Paweł Piestrzyński, Michał Szymandera, Mateusz Szymandera, Michał Stachowiak.

Other Articles