Przełamać wyjazdową niemoc

W sobotę, 28 stycznia futsaliści Kolejorza rozegrają drugi mecz rundy rewanżowej. Lechitów czeka wyprawa do Torunia na mecz z miejscowym AZS-em UMK, z którym w pierwszym meczu wygrali 8:3. Początek meczu został zaplanowany na godzinę 20.

Futsaliści Wiary Lecha udanie rozpoczęli drugą rundę rozgrywek. Na jej inaugurację pokonali lidera z Konina 7:3 i pozostali w grze o awans do pierwszej ligi. Pomimo wygranej pozycja niebiesko-białych w tabeli nie uległa zmianie. Lechici w dalszym ciągu są trzeci za KKF-em i Futsal Team-em Chełmża. Zmniejszył się za to dystans do pierwszej lokaty. Obecnie strata wynosi ledwie dwa punkty.

Wiara Lecha może pochwalić się kompletem czterech zwycięstw w Poznaniu, lecz nie potrafiła udowodnić swojej wyższości na parkiecie rywali. Licząc marcowy mecz barażowy o awans do II ligi Kolejorz na wyjazdową wygraną czeka od pięciu spotkań. W Połczynie Zdrój zremisował 6:6, następnie przegrał w Koninie (0:2) i Gostyniu (8:14), wywiózł punkt z Chełmży (5:5), a na koniec ubiegłego roku okazał się słabszy w pucharowym boju przeciwko Calcio Wągrowiec ulegając 2:5.

Podopieczni trenera Dariusza Pieczyńskiego jeśli chcą myśleć o awansie to muszą przełamać niemoc delegacyjną w Toruniu. AZS UMK zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli i w drugiej części sezonu będzie walczył o utrzymanie. Walkę o zachowanie statusu drugoligowca torunianie rozpoczną od rywalizacji z Wiarą Lecha. Będzie to piąty domowy mecz z rzędu toruńskiego AZS-u. W poprzednich czterech dwukrotnie przegrał z zespołami z Wielkopolski – z Futsalem Gostyń 5:6 i KP Września 3:5, a także zremisował z FT Chełmża 6:6 i pokonał Pogoń Połczyn Zdrój 6:5. AZS UMK Toruń napsuł krwi liderowi z Konina, z którym przegrał na wyjeździe 2:3.

Mecz 9. kolejki II ligi futsalu AZS UMK Toruń – Wiara Lecha odbędzie się w sobotę, 28 stycznia o godzinie 20. Najgroźniejsi rywale poznaniaków w walce o awans zagrają u siebie. KKF podejmie Pogoń Połczyn Zdrój, a Futsal Team Chełmża zmierzy się z KP Września.

Other Articles