W sobotę pierwszy sparing. Wiara Lecha zagra Kotwicą Kórnik

W 11. dniu okresu przygotowawczego Wiara Lecha rozegra pierwszy mecz kontrolny. Rywalem lechitów będzie stały sparingpartner – czwartoligowa Kotwica Kórnik. Pojedynek odbędzie się w sobotę, 28 stycznia o godzinie 16 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Bułgarskiej.

Sobotni sparing będzie pierwszym meczem kontrolnym dla obu zespołów. Będzie to też piąte spotkanie obu zespołów, które do tej pory nie miały okazji rywalizować w oficjalnym pojedynku. Kórniczanie w czterech potyczkach górą byli trzy razy. W 2019 i 2021 roku na początek zimowych przygotowań ograli niebiesko-białych dwa razy po 6:0. Pierwszy letni sparing, który miał miejsce w lipcu przed startem obecnego sezonu zakończył się zwycięstwem Kotwicy 3:1. Był to też pierwszy mecz kontrolny rozegrany w Kórniku. Poprzednie, w tym także jedyny zwycięski pojedynek DWL sprzed roku, odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie Lecha Poznań. Lechici wygrali wówczas 2:1.

Kotwica Kórnik na co dzień występuje w IV lidze, w której gra nieprzerwanie od sezonu 2015/2016. Po rundzie jesiennej obecnej kampanii kórniczanie zajmują 7. miejsce ze stratą dziewięciu oczek do prowadzącej Nielby Wągrowiec. Wiara Lecha na półmetku sezonu jest liderem V ligi z pięciopunktową przewagą nad drugą Olimpią Koło.

Mecz sparingowy pomiędzy Wiarą Lecha i Kotwicą Kórnik zostanie rozegrany w sobotę, 28 stycznia o godzinie 16 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Bułgarskiej.

Other Articles

Futsal