Mecz z Gromami Nowy Tomyśl o grupę mistrzowską

W niedzielę, 29 stycznia o godzinie 20 rozpocznie się zaległy pojedynek 8. kolejki III ligi koszykarzy, w którym Wiara Lecha podejmie u siebie Gromy Nowy Tomyśl. W przypadku zwycięstwa lechici zapewnią sobie awans do grupy mistrzowskiej. Mecz odbędzie się wyjątkowo w hali POSiR A przy ulicy Spychalskiego.

Fot. Jurand Piotrowski

Arcyciekawa sytuacja ma miejsce w grupie A1 trzeciej ligi, w której występuje Wiara Lecha. Pierwsze cztery zespoły walczące o trzy miejsca w grupie mistrzowskiej mogą pochwalić się bilansem 11-2, 10-2, 10-2 i 9-2. Kolejność w tabeli jest następująca: Basket Team Suchy Las, Wiara Lecha, Spójnia II Stargard i Gromy Nowy Tomyśl. Do zakończenia pierwszej fazy pozostały już tylko mecze pomiędzy zainteresowanymi zespołami. Wiara Lecha zmierzy się ze Spójnią II i Gromami, których czekają jeszcze potyczki z liderem i stargardzianami.

Najbliższy mecz, który może wiele wyjaśnić w grupie A1 odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia w Poznaniu. W hali Chwiałka Wiara Lecha podejmie Gromy Nowy Tomyśl, z którymi w pierwszej rundzie wygrała 69:67. Dla nowotomyskiej drużyny będzie to drugi mecz o wszystko w przeciągu czterech dni. W czwartkowy wieczór Gromy pokonały w pojedynku na szczycie stargardzian 102:91. Wiara Lecha w przypadku zwycięstwa zapewni sobie udział w grupie mistrzowskiej. Porażka szans nie przekreśli, ale mocno skomplikuje sytuację w tabeli. Wówczas lechici mecz o być albo nie być w szóstce zagrają tydzień później ze Spójnią II.

Other Articles