Futsal: AZS UMK Toruń – Wiara Lecha 1:8

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w drugiej lidze odniosła Wiara Lecha. W Toruniu lechici pokonali miejscowy AZS UMK 8:1 i awansowali na pozycję wicelidera tabeli. Bramki dla poznaniaków zdobywali Daniel Lebiedziński (3), Wojciech Tabiszewski, Jacek Sander, Michał Niedźwiedzki, Łukasz Pieczyński i Mikołaj Orczykowski.

Bardzo ważne delegacyjne zwycięstwo odniosła Wiara Lecha, która walczy o awans do I ligi. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra lechici poznali wyniki spotkań najgroźniejszych rywali. KKF nie miał problemów z ograniem czerwonej latarnii ligi, ale punkty stracił drugi przed dziewiątą serią gier Futsal Team Chełmża. Niebiesko-biali stanęli przed szansą na awans na pozycję wicelidera.

Wiara Lecha od początku ruszyła do ataków, a te bardzo szybko przyniosły efekty. W 2 min do siatki trafił Wojciech Tabiszewski, a niecałe 60 sekund później bramkarza gospodarzy pokonał Daniel Lebiedziński. Podopieczni trenera Dariusza Pieczyńskiego poszli za ciosem i jeszcze przed zmianą stron powiększyli przewagę za sprawą drugiego trafienia Lebiedzińskiego.

W drugiej części gry lechici zagrali siedmiominutowy koncert, podczas którego 5-krotnie trafili do siatki gospodarzy. Na 4:0 po uderzeniu z dystansu trafił Jacek Sander, a następnie swoje gole strzelili Lebiedziński, Łukasz Pieczyński, Michał Niedźwiedzki i Mikołaj Orczykowski. Kapitalną partię obok Lebiedzińskiego, który skompletował hattricka rozgrywał Niedźwiedzki. W 31 min zdobył swojego gola, ale zdecydowanie lepiej czuł się roli asystenta. Napastnik Wiary Lecha popisał się czterema kluczowymi zagraniami. Strzelanie zakończyło się w ostatniej minucie gry. Honorowego gola zdobyli gospodarze.

Wiara Lecha wygrała 8:1 i zanotowała awans na drugie miejsce. Nad trzecim zespołem z Chełmży ma przewagę dwóch oczek, czyli tyle samo ile traci do KKF-u Konin.

Kolejny mecz sekcja futsalu Wiary Lecha zagra w niedzielę, 12 lutego o godzinie 12 z Futsalem Gostyń. Pojedynek zostanie rozegrany w hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej.