Sparing: Wiara Lecha – Kotwica Kórnik 0:2

Wiara Lecha rozegrała pierwszy mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym. Rywalem była IV-ligowa Kotwica Kórnik, która w końcowym rozrachunku okazała się być lepsza i mimo bezbramkowego remisu do przerwy, ostatecznie zwyciężyła 2:0.

Na zakończenie drugiego tygodnia przygotowań zespół Trenera Łukasza Kubiaka podjął grającą na co dzień w IV lidze Kotwicę Kórnik. Lechici zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i postawili rywalowi trudne warunki. Kibole prowadzili grę w pierwszej połowie spotkania, rozgrywając piłkę na połowie rywala, lecz nie zdołali trafić do bramki gości. Kilkukrotnie skutecznie interweniował także Mikołaj Nawrowski i po 45 minutach wynik pozostawał bezbramkowy.

Po zmianie stron trener Łukasz Kubiak zastosował kilka zmian taktycznych oraz personalnych, lecz to Kotwica przejęła inicjatywę nad spotkaniem. Po ośmiu minutach gry drugiej połowy Kórniczanie przejęli piłkę na połowie Lechitów i po podaniu ze skrzydła napastnik Kotwicy umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Mateusza Kolasy. Kibole próbowali odpowiadać, zapędzając się pod pole karne rywali, ale nie przynosiło to tego dnia oczekiwanego skutku. W 79 minucie ponownie do bramki trafili zawodnicy IV-ligowca. Lechici stanęli przed szansą zdobycia bramki kontaktowej, ale bramkarz Kotwicy efektownie wybronił strzał z kilku metrów dobrze dysponowanego tego dnia Daniela Mankiewicza.

W następnym tygodniu Wiarę czekają dwie jednostki treningowe na boisku oraz trening bokserski. W najbliższą sobotę Lechici zagrają drugi zimowy sparing, a rywalem Wiary będzie TPS Winogrady, grający na poziomie klasy okręgowej.

Wiara Lecha – Kotwica Kórnik 0:2 (0:0)
Bramki: 53’, 79’
Wiara Lecha: Mikołaj Nawrowski (46’ Mateusz Kolasa) – Patryk Olaszczyk (46. Dominik Bednarek), Dawid Czerniejewicz (46. Jakub Pawlaczyk), Kuba Kałżyński (72. Jakub Maćkowiak), Jakub Maćkowiak (46. Mikołaj Hudziak), zawodnik testowany, Hubert Ziółkowski (30. Zawodnik testowany), Daniel Mankiewicz, zawodnik testowany, Marcin Daniel (60. Hubert Ziółkowski), Błażej Telichowski