Koszykówka: Wiara Lecha – Gromy Nowy Tomyśl 100:49

W zaległym meczu 8. kolejki koszykarze Wiary Lecha pokonali Gromy Nowy Tomyśl 100:49 i zapewnili sobie awans do grupy mistrzowskiej. Była to trzecia wygrana z rzędu lechitów, która pozwoliła na objęcie pozycji lidera tabeli.

Kapitalny pojedynek w niedzielny wieczór rozegrali koszykarze Wiary Lecha. Kolejorz nie dał żadnych szans Gromom Nowy Tomyśl i pięknym stylu zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi. Lechici dominowali na parkiecie hali Chwiałka od początku do końca potyczki, a prawdziwy koncert rozegrali w ostatniej kwarcie, którą wygrali 34:9!

Wiara Lecha bardzo szybko wypracowała sobie bezpieczną przewagę. Po pierwszych dziesięciu minutach niebiesko-biali byli lepsi od gości o trzynaście punktów, a do końca pierwszej odsłony spotkania powiększyli przewagę do 26 oczek. Zwycięstwo było niezagrożone. Trzecia kwarta była wyrównana i zakończyła się remisem 17:17, a czwarta część była pościgiem lechitów za setnym punktem. Ostatecznie udało się osiągnąć trzycyfrową liczbę kilka sekund przed końcową syreną.

Najskuteczniejszy wśród zawodników Kolejorza, Jakub Rogulski rzucił 19 punktów. Więcej niż dziesięć oczek zdobyli także Filip Radzik (16), Adam Stefanowicz (14), Michał Hejosz i Jacek Wyrwas (po 11).

Wiara Lecha zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli grupy A1 i jest pewna gry w najlepszej szóstce trzeciej ligi. W najbliższą sobotę podopieczni trenera Tomasza Baszaka zakończą fazę zasadniczą pojedynkiem z rezerwami Spójni Stargard. Zaległe spotkanie 6. kolejki odbędzie się w sobotę, 4 lutego o godzinie 18 w hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej.

Wiara Lecha – Gromy Nowy Tomyśl 100:49 (23:10, 26:13, 17:17, 34:9)

Punkty dla Wiary Lecha: Jakub Rogulski 19, Filip Radzik 16, Adam Stefanowicz 14, Michał Hejosz 11, Jacek Wyrwas 11, Paweł Mowlik 8, Krzysztof Martuzalski 7, Juliusz Barański 6, Konrad Sobczak 4, Jakub Szczepański 4, Łukasz Gruszczyński