Sparingowe derby Poznania z TPS-em Winogrady

W sobotę, 4 lutego o godzinie 16 Wiara Lecha rozegra drugi mecz kontrolny podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej 2023. Rywalem lechitów będzie TPS Winogrady, który na co dzień występuje w klasie okręgowej. Pojedynek odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Bułgarskiej.

Wiara Lecha w drugim meczu kontrolnym zmierzy się z grającym w okręgówce TPS-em Winogrady. Przed tygodniem lechici ulegli czwartoligowej Kotwicy Kórnik 0:2. Dla winogradzian mecz z niebiesko-białymi będzie pierwszym tegorocznym sparingiem.

TPS w zeszłym sezonie był rywalem Wiary Lecha w rozgrywkach V ligi. Dwukrotnie zwycięstwa odnieśli podopieczni trenera Łukasza Kubiaka, który w przeszłości prowadził pomarańczowo-czarnych – również w meczach przeciwko Kibolom. DWL wygrał na Winogradach 3:1, a w rewanżu przy Gdańskiej 4:0. W obecnej kampanii TPS występuje w klasie okręgowej, w której po rundzie jesiennej zajmuje 10. miejsce (19 pkt, 6 zwycięstw – 1 remis – 9 porażek).

Mecz sparingowy Wiara Lecha – TPS Winogrady odbędzie się w sobotę, 4 lutego o godzinie 16 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Bułgarskiej.

Other Articles