Sparing: Meblorz Swarzędz – Wiara Lecha 3:1

Wiara Lecha zakończyła przygotowania do rundy wiosennej sparingiem z V-ligowym Meblorzem Swarzędz. Kibole prowadzili przez niemal 70 minut po bramce Daniela Mankiewicza, ale gospodarze zdołali w ostatniej części spotkania przechylić szalę na swoją stronę.

Zespół trenera Łukasza Kubiaka przystąpił do ostatniego sprawdzianu przed inauguracją rundy wiosennej w sporym osłabieniu, ale podobnie jak to miało miejsce w poprzednich grach kontrolnych, przejęli inicjatywę nad spotkaniem od pierwszych minut. Potwierdzeniem tego była zdobyta w 14. minucie bramka autorstwa Daniela Mankiewicza, który wykorzystał dobre podanie z bocznego sektora od Kacpra Dolskiego i dokładając stopę pewnie umieścił piłkę w bramce Meblorza. Po otwarciu wyniku spotkania Lechici kilkukrotnie stworzyli zagrożenie, zwłaszcza po stałych fragmentach gry, gdy groźne piłki w pole karne posyłał Eryk Lubieniecki. Żadna z okazji nie została jednak zamieniona na drugą bramkę i zespoły schodziły na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu Wiary Lecha.

Obraz gry uległ zmianie w drugiej połowie, gdy to gospodarze coraz śmielej meldowali się pod bramką Lechitów. W 67 minucie zawodnicy Meblorza wykorzystali chwilę zawahania wśród defensorów Wiary Lecha i wywalczyli rzut karny. Broniący bramki Kolejorza Michał Pecold początkowo obronił strzał napastnika rywali, lecz po dobitce musiał już wyciągnąć piłkę z bramki przy stanie 1:1. W ciągu kolejnych dziesięciu minut Meblorz zdołał wyjść na prowadzenie, a następnie podwyższyć wynik do 3:1. Lechici próbowali jeszcze odpowiedzieć na bramki strzelone przez rywali. Przed okazją na zdobycie bramki stanął między innymi Łukasz Szumiński, ale piłka uderzona głową przez zimowy nabytek Wiary wylądowała obok bramki. Ostatecznie pomimo przewagi posiadanej przez Lechitów przez większość spotkania, zakończyli swój ostatni zimowy sparing porażką 3:1.

Już w przyszłą niedzielę lider V ligi wraca do ligowych zmagań. Najpierw 19 marca o godzinie 11:00 w Kazimierzu Biskupim Wiarę czeka pojedynek z miejscowym Polonusem, a tydzień później, w sobotę 25 marca o godzinie 16:00 na poznańskiej Śródce podopieczni trenera Łukasza Kubiaka podejmą wicelidera – Olimpię Koło, która traci obecnie do Lechitów pięć punktów.

Meblorz SwarzędzWiara Lecha 3:1 (0:1)
Bramki: 67′, 73′, 76′ – 14’ Daniel Mankiewicz
Wiara Lecha: Mikołaj Nawrowski (46. Michał Pecold) – Kuba Kałżyński (58. Eryk Lubieniecki), Hubert Wołąkiewicz (72. Jakub Nowak), Eryk Lubieniecki (45. Zawodnik testowany), Marcin Daniel, Łukasz Szumiński, Jakub Maćkowiak (66. Bartosz Goderski), Hubert Ziółkowski, Krzysztof Kaźmierczak, Daniel Mankiewicz, Kacper Dolski