Futsal: Wiara Lecha – Futsal Team Chełmża 9:5

W ostatnim domowym meczu sezonu 2022/2023 futsaliści Wiary Lecha pokonali Futsal Team Chełmżę 9:5. Było to szóste zwycięstwo z rzędu podopiecznych trenera Dariusza Pieczyńskiego.

Przedostatnia seria spotkań w II lidze okazała się kluczowa w kwestii walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. O godzinie 18 swój mecz we Wrześni rozegrał lider z Konina, dla którego był to ostatni pojedynek w kampanii. KKF wygrał 8:4 i po końcowej syrenie mógł rozpocząć świętowanie promocji do pierwszej ligi.

Lechici swój mecz rozpoczęli o godzinie 20:30. Stawką potyczki z Futsal Team Chełmża był tytuł wicemistrza drugiej ligi. Chełmżanie przed starciem tracili do Wiary Lecha pięć oczek. W przypadku wygranej zniwelowaliby stratę do dwóch punktów.

Niebiesko-biali, którzy w swojej krótkiej historii, nigdy nie ponieśli porażki u siebie zamierzali zakończyć sezon z kompletem domowych zwycięstw. Pomimo braku szans na awans do pierwszej ligi zagrali na wysokim poziomie i nie dali szans gościom z Chełmży. Lechici rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 3 min do siatki trafił Łukasz Pieczyński, a cztery minuty później prowadzenie podwyższył Jacek Sander. Futsal Team miał jednak swój moment w pierwszej odsłonie. W krótkim odstępie czasu pomimo dwubramkowej straty zdołał wyrównać, a następnie odwrócić wynik. Z prowadzenia cieszył się zaledwie dwie minuty. W 14 min z dystansu na 3:3 trafił Jedliński. W kolejnych minutach Wiara Lecha odzyskała prowadzenie. Do siatki trafili Sander i Michał Niedźwiedzki. Strzelanie przed przerwą zakończyli goście z Chełmży.

Po zmianie stron lechici sukcesywnie powiększali przewagę. Pierwszy w drugiej odsłonie trafiał Niedźwiedzki, drugi Orczykowski. Ozdobą meczu była bramka z 32 min po akcji, w której uczestniczyło trzech byłych reprezentantów Polski. Dariusz Pieczyński zagrał do swojego brata Łukasz, a ten podał do Daniela Lebiedzińskiego, który efektownie przerzucił piłkę nad golkiperem gości. Dziewiątego gola dla poznaniaków głową strzelił Marcin Antczak ustalając wynik spotkania na 9:5.

W ostatniej kolejce futsaliści Wiary Lecha zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Połczyn Zdrój. Pojedynek kończący zmagania w sezonie 2022/2023 odbędzie się w sobotę, 18 marca o godzinie 19.

II Liga Futsalu 2022/2023

Centrum Sportu Politechniki PoznańskiejDepartment of Physical Training, 4, Piotrowo, Święty Roch, Rataje, Poznań, Greater Poland Voivodeship, 61-138, Poland

11 marca 202320:30
(13)
Wiara Lecha Futsal
ChFT Chełmża
9 - 5
Bramki: 8′ 15′ Jacek Sander, 17′ 21′ Michał Niedźwiedzki, 3′ Łukasz Pieczyński, 14′ Mateusz Jedliński, 27′ Mikołaj Orczykowski, 32′ Daniel Lebiedziński, 38′ Marcin Antczak – 8′ 9′ 13′ 19′ 37′
Żółte kartki: Mateusz Jedliński, Daniel Lebiedziński, Maciej Smuniewski
Wiara Lecha: Jarosław Sałata – Jacek Sander, Mateusz Jedliński, Mikołaj Orczykowski, Marcin Antczak. Z ławki rezerwowych weszli: Wojciech Pers, Łukasz Pieczyński, Daniel Lebiedziński, Michał Niedźwiedzki, Oskar Ganowski, Krzysztof Szenfeld, Łukasz Norek, Radosław Majewski, Dariusz Pieczyński