Koszykówka: Wiara Lecha – Basket Legnica 85:78

W ostatnim meczu turnieju półfinałowego play-off o II ligę Wiara Lecha pokonała Basket Legnica 85:78. Najwięcej punktów (22) dla lechitów, którzy dzień wcześniej zapewnili sobie awans do finałów, rzucił Krzysztof Martuzalski.

Najważniejsza rozgrywka w niedzielne przedpołudnie odbyła się przed meczem Wiary Lecha. MUKS Piaseczno pokonał KTK Knurów i obok niebiesko-białych wywalczył sobie awans do finałów. Lechici zmagania zakończyli starciem z Basketem Legnica, który dzień wcześniej stracił jakiekolwiek szanse na dalszą walkę o drugą ligę.

Wiara Lecha powieliła scenariusz z piątkowego i sobotniego meczu. Różnicą były jedynie uzyskiwane przewagi nad przeciwnikiem. Podopieczni trenera Tomasza Baszaka wygrali pierwszą (22:20), drugą (23:14) i czwartą kwartę (23:21), a w pierwszych dziesięciu minutach po zmianie stron pozwolili rywalom na odrobienie strat (17:23). Wiara Lecha pokonała Basket Legnica 85:78 i z kompletem punktów wygrała rywalizację w turnieju 1/2 finału play-off. Po zakończeniu ostatniego spotkania lechici odebrali z rąk przedstawiciela Polskiego Związku Koszykówki puchar za zwycięstwo w półfinałach.

Najlepszym zawodnikiem niedzielnej potyczki został wybrany Krzysztof Martuzalski, który rzucił 22 punkty, w tym aż 15 z rzutów za trzy. Z 19 oczkami pojedynek zakończył Filip Radzik. Trzecim graczem, który popisał się dwucyfrową zdobyczą (12) był Jakub Szczepański.

Koszykarzy Kolejorza czekają teraz trzy tygodnie przygotowań do finałów play-off, które zostaną rozegrane w dniach 21-23 kwietnia. Losowanie grup odbędzie się we wtorek, 4 kwietnia.

Wiara Lecha – Basket Legnica 85:78 (22:20, 23:14, 17:23, 23:21)

Punkty dla Wiary Lecha: Krzysztof Martuzalski 22, Filip Radzik 19, Jakub Szczepański 12, Michał Hejosz 8, Adam Stefanowicz 8, Juliusz Barański 7, Konrad Sobczak 6, Marcin Szorcz 2, Krzysztof Tritt 1