Akademia Reissa Poznań – Wiara Lecha 0:8

W ramach 18. kolejki V ligi Wiara Lecha pokonała w derbach Poznania Akademię Piłkarską Reissa 8:0. Dwie bramki zdobył Jakub Wilk, a po jednym trafieniu dołożyli Daniel Mankiewicz, Sergiej Krivets, Błażej Telichowski, Marcin Mazurek, Dawid Czerniejewicz oraz Kacper Dolski.

Lider V ligi dość szybko otworzył wynik spotkania i potwierdził wyższość nad młodym zespołem rywali. Już w dwunastej minucie piłkę z lewej strony boiska w pole karne Akademii wrzucił Eryk Lubieniecki. Niepewne zachowanie defensorów gospodarzy czujnie wykorzystał Jakub Wilk, który przechwycił futbolówkę i umieścił ją w siatce. Już trzy minuty później grający na pozycji półlewego obrońcy Lubieniecki ponownie zaliczył asystę. Obrońca Wiary Lecha znalazł się z piłką po prawej stronie pola karnego Akademii i prawą nogą miękko dośrodkował do zamykającego akcję Daniela Mankiewicza, który dołożył głowę i podwyższył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą Mankiewicz mógł ponownie pokonać bramkarza Akademii, próbując strzału z dystansu, lecz golkiper rywali zdołał odbić mocny strzał na rzut rożny. Blisko zdobycia bramki był także Marcin Daniel, ale piłka po jego mocnym strzale minimalnie minęła bramkę. W efekcie Lechici schodzili na przerwę prowadząc 2:0 i w pełni kontrolując mecz.

Po zmianie stron Lechici szybko potwierdzili swoją wyższość i nie pozostawili złudzeń zespołowi z dołu tabeli, który w komplecie składał się z zawodników urodzonych w 2006 roku. Już w drugiej minucie drugiej odsłony spotkania prawą stroną pola karnego rywali wdarł się Marcin Daniel, który wypatrzył wbiegającego pod bramkę Akademii Wilka. Mistrz Polski z roku 2010 zachował zimną głowę i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy po raz drugi. W 55. minucie do dwóch trafień Wilk dołożył pierwszą asystę, podając prostopadle do wbiegającego między obrońców APR drugiego mistrza Polski z 2010 roku występującego w barwach Wiary – Siergieja Krivetsa. 36-latek pewnie wykorzystał sytuację sam na sam i Kibole prowadzili już 4:0. Na piętnaście minut przed końcem na listę strzelców wpisał się kolejny utytułowany zawodnik Lecha Poznań, występujący obecnie w szeregach Kiboli. Na dwudziestym metrze sfaulowany został Mankiewicz, więc z rzutu wolnego piłkę dośrodkowywał na dalszy słupek Wilk. Tam odnalazł się zdobywca Pucharu Polski z 2004 roku z Lechem – Błażej Telichowski, który umieścił piłkę w bramce lobując bramkarza APR. Cztery minuty później Wilk został sfaulowany w polu karnym gospodarzy i sędzia Maciej Pelka wskazał na punkt karny. Rzut karny wykorzystał natomiast Marcin Mazurek, zdobywając szóstą bramkę w tym spotkaniu. W ostatnich dziesięciu minutach spotkania Lechici trafili jeszcze dwa razy. Najpierw po podaniu Mazurka prawą stroną pognał Dawid Czerniejewicz i umieścił piłkę w bramce strzałem zewnętrzną stroną buta, a następnie Kacper Dolski ustalił wynik meczu strzałem z głowy po czwartej asyście Wilka.

Wiara Lecha dała lekcję futbolu młodemu zespołowi Akademii Piłkarskiej Reissa i wykorzystała drugą z rzędu porażkę drugiej w tabeli Olimpii Koło. Lechici zwiększyli tym samym przewagę do ośmiu punktów. Kolejny mecz podopiecznych trenera Łukasza Kubiaka czeka w Wielką Sobotę. O godzinie 12 na Stadionie Miejskim w Pniewach Kolejorz zmierzy się z miejscowym Sokołem.

V Liga 2022/2023

Stadion POSiR przy ulicy Warmińskiej 1Niestachów, Sołacz, Poznań, województwo wielkopolskie, 60-621, Polska

2 kwietnia 202314:00
(18)
Akademia Piłkarska Reissa Poznań
0 - 8
Bramka: 12′ 47′ Jakub Wilk, 15′ Daniel Mankiewicz, 55′ Siergiej Krivets, 75′ Błażej Telichowski, 79′ Marcin Mazurek, 85′ Dawid Czerniejewicz, 88′ Kacper Dolski
Wiara Lecha: Mikołaj Nawrowski – Kuba Kałżyński (83. Jakub Nowak), Błażej Telichowski, Eryk Lubieniecki (65. Artur Adamski), Marcin Daniel (65. Dawid Czerniejewicz), Łukasz Szumiński (76. Hubert Ziółkowski), Jakub Wilk, Siergiej Krivets, Krzysztof Kaźmierczak (46. Marcin Mazurek) – Kacper Dolski, Daniel Mankiewicz (83. Piotr Makowski)