Futsal: W sobotę mecz na szczycie II ligi. Wiara Lecha zagra u siebie z Orlikiem Mosina

W sobotę, 4 listopada o godzinie 11:30 rozpocznie się mecz 3. kolejki II ligi futsalu, w którym trzecia w tabeli Wiara Lecha zmierzy się z drugim Orlikiem Mosina. Przed pojedynkiem lechici tracą do rywali trzy punkty.

Nie tak wyobrażali sobie start sezonu futsaliści Wiary Lecha. Podopieczni trenera Dariusza Pieczyńskiego w pierwszych dwóch kolejkach na rozkładzie jazdy mieli dwóch drugoligowych debiutantów. Na inaugurację Niebiesko-Biali sobie poradzili i wygrali u siebie z Zawiszą Bydgoszcz 8:2, choć do przerwy tylko remisowali 2:2. W drugiej serii tym razem Wiara Lecha była zdecydowanie lepsza po pierwszej części. Prowadziła 4:0 z rezerwami Futsalu Leszno, ale ostatecznie musiała uznać wyższość przeciwnika. Przegrała 4:5. Była to pierwsza porażka lechitów od 10 meczów, w których tylko raz podzielili się punktami i dopiero trzecia w ponad dwuletniej historii.

Orlik Mosina po spadku z I ligi zanotował idealny start. W dwóch pierwszych pojedynkach zdobył komplet punktów i zameldował się na pozycji wicelidera za plecami Futsalu Gostyń, który może pochwalić się lepszym bilansem bramkowym. Mosinianie w obu meczach byli lepsi od rywali o jedną bramkę. W Pile Orlik ograł miejscowy Futsal 3:2, a przed tygodniem na własnym parkiecie pokonał bydgoskiego Zawiszę 7:6.

Mecz 3. kolejki II ligi pomiędzy Wiarą Lecha i Orlikiem Mosina odbędzie się w sobotę, 4 listopada o godzinie 11:30 w hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej przy ulicy Piotrowo.

Other Articles