Ostatnia wyprawa Wiary w roku. W niedzielę mecz w Piaskach

W niedzielę, 5 listopada Wiara Lecha rozegra ostatni wyjazdowy mecz w 2023 roku. Lechici udadzą się w delegację do Piasków, gdzie zmierzą się z miejscową Koroną. Początek meczu został zaplanowany na godzinę 13.

Mecz z Koroną Piaski Wiara Lecha miała planowo rozegrać u siebie w sobotę, 4 listopada. Z uwagi na wyznaczenie tego terminu przez Ekstraklasę na pojedynek Lech – Ruch lechici porozumieli się z działaczami rywala i zmienili datę, godzinę oraz miejsce potyczki. Mecz z Koroną Kibole ostatecznie zagrają w Piaskach, dzień po wizycie przy Bułgarskiej.

Wiara Lecha do Piasków zawita po raz trzeci w historii. Pierwsza wizyta miała miejsce pod koniec października 2018 roku. Lechici wygrali 2:0 po golach Michała Niedźwiedzkiego i Mateusza Bednarka. Rok później drużyna kibiców zmierzyła się z Koroną na wyjeździe w podobnym terminie – na początku listopada. Tym razem górą byli gospodarze, którzy okazali się lepsi o jednego gola. Wygrali 3:2. Na listę strzelców po stronie poznaniaków wpisali się Krzysztof Szenfeld i Stanisław Makowski. Trzeci mecz w Piaskach odbył się w sezonie, po którym Korona świętowała awans do IV ligi, w której gra do dziś. Gospodarze ograli Wiarę Lecha 3:1, a jedyną bramkę stracili w doliczonym czasie gry po strzale z rzutu karnego przez Kacpra Dolskiego. Dwa razy lechici podejmowali Koronę na Śródce. Oba te pojedynki kończyły się zwycięstwami Kiboli – 4:1 i 2:1.

Korona Piaski po czternastu seriach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i wyprzedza jedynie Pogoń Łobżenica o trzy oczka. Do szóstej Wiary Lecha traci dziesięć oczek. Podczas październikowej kampanii Korona rozegrała pięć spotkań, w których odniosła dwa zwycięstwa (na wyjeździe w Łobżenicy 2:0 i u siebie z Polonią Chodzież 4:2), jedno spotkanie zremisowała (w Piaskach z Centrą 1:1) i dwa razy musiała uznać wyższość przeciwnika. Te dwie porażki zespół z Piasków poniósł w ostatnich dwóch październikowych kolejkach. Dwa tygodnie temu Korona przegrała w Gnieźnie z Mieszkiem 0:2, a przed tygodniem uległa na własnych śmieciach Ostrovii Ostrów Wielkopolski 1:2. Lechici ostatnie dwie kolejki wspominają bardzo dobrze, gdyż zdobyli w nich komplet punktów wygrywając z Tarnovią i Pogonią.

Mecz 15. kolejki IV ligi Korona Piaski – Wiara Lecha zostanie rozegrany w niedzielę, 5 listopada o godzinie 13 na stadionie przy ulicy Dworcowej.

Other Articles