Ostatni mecz rundy jesiennej. W sobotę u siebie z Mieszkiem Gniezno

W meczu 17. kolejki IV ligi Wiara Lecha podejmie u siebie Mieszko Gniezno. Pojedynek odbędzie się w sobotę, 18 listopada o godzinie 19. Będzie to ostatnie spotkanie rundy jesiennej.

Wiara Lecha po trzech wygranych z rzędu, w tym dwóch wyjazdowych, musiała przełknąć gorycz porażki. Lechici po pechowej bramce w końcówce spotkania ulegli u siebie Polonii Chodzież 1:2 i zanotowali w tabeli spadek o jedną lokatę w dół – z szóstej na siódmą. Mieszko po fatalnym początku sezonu marsz w górę tabeli rozpoczęło od remisu z Polonią Kępno. W kolejnych ośmiu pojedynkach gnieźnianie przegrali ledwie dwa razy. Zdarzyło się to w ostatnich trzech tygodniach. Mieszko przegrało na wyjeździe z chodzieską Polonią 0:2, a następnie u siebie z Centrą 1:2. Seria porażek została przerwana w ostatniej kolejce, podczas której Biało-Niebiescy pokonali na własnym boisko Ostrovię 3:0. Zespół z Gniezna zajmuje obecnie trzynastą pozycję ze stratą siedmiu oczek do Kiboli.

Sobotni pojedynek będzie trzecią potyczką obu zespołów w historii. Wiara Lecha rywalizowała z Mieszkiem w Klasie Okręgowej w sezonie 2016/2017. Gnieźnianie zdobyli w tych starciach komplet punktów ogrywając Kiboli u siebie 5:0 i na Śródce 2:0. Na zakończenie kampanii Mieszko zajęło pierwsze miejsce z przewagą aż 19 punktów nad lechitami.

Mecz 17. kolejki IV ligi Wiara Lecha – Mieszko Gniezno odbędzie się w sobotę, 18 listopada o godzinie 19 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej. Sędzią głównym pojedynku będzie Maciej Skrzypczak z Brodnicy. Na liniach pomagać mu będą Wojciech Michalak z Lubasza i Daniel Gajewski z Trzcianki.

Other Articles