Futsal: Hit rundy na Piotrowie. Wiara Lecha zagra z liderem z Gostynia

Futsaliści Wiary Lecha w najbliższą niedzielę, 19 listopada rozegrają piąty mecz w obecnym sezonie. O godzinie 11:30 rozpoczną najciekawszy pojedynek pierwszej rundy rozgrywek, w którym podejmą w hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej aktualnego lidera II ligi – Futsal Gostyń.

W najbliższą niedzielę w hali Politechniki Poznańskiej odbędzie się hit pierwszej rundy w II lidze futsalu. Naprzeciw siebie staną dwie najlepsze drużyny początku sezonu, które po czterech seriach otwierają ligową stawkę. Pierwszy jest gostyński Futsal, druga Wiara Lecha. Gostynianie w czterech pojedynkach zgarnęli komplet punktów. Trzy z nich rozegrali na własnym parkiecie – u siebie pokonali kolejno Futsal II Leszno (7:4), KP Września (3:2) i Zawiszę Bydgoszcz (7:6). Raz zespół z Gostynia udał się w delegację. Wrócił z niej z tarczą, gładko pokonując w Pile byłego pierwszoligowca 3:0. Lechici mają na koncie trzy wygrane i jedną porażkę. W ostatnich dwóch spotkaniach zgarnęli sześć oczek wygrywając w Poznaniu z Orlikiem Mosina 4:2, a przed tygodniem pokonując ChFT Chełmża 8:2 w pojedynku rozegranym gościnnie w Zalasewie.

Niedzielna potyczka będzie trzecią w historii. W poprzednim sezonie każda z drużyn raz cieszyła z wygranej. W Gostyniu lepszy był miejscowy Futsal, który po szalonym meczu wygrał 14:8. Podopieczni trenera Dariusza Pieczyńskiego udanie się zrehabilitowali i w rundzie rewanżowej pokonali na Piotrowie rywali 8:3.

Mecz 5. kolejki II ligi futsalu pomiędzy Wiarą Lecha i Futsalem Gostyń zostanie rozegrany w niedzielę, 19 listopada o godzinie 11:30.

Organizację meczu Wiara Lecha – Futsal Gostyń wspiera Miasto Poznań.

Other Articles