Maciej Smuniewski między meczami z PFC i Antaresem: Czas gra na naszą korzyść

W ostatnim ligowym spotkaniu rezerwy Wiary Lecha zmierzyły się z czołowym zespołem B-klasy, Poznań FC. O ten mecz oraz przyszłość drużyny zapytaliśmy MVP tego spotkania, Macieja Smuniewskiego. 

Macieju piątkowy mecz, to istny spektakl w Twoim wykonaniu, świetna gra w obronie, niesamowite akcje ofensywne czy też fantastyczny gol z rzut wolnego. Z czego wynika tak świetna dyspozycja, którą prezentujesz Ty, jak i cały zespół ostatnimi tygodniami?

Na aktualną dobrą dyspozycję całego zespołu wpływ ma wiele czynników. Na pewno czas gra na naszą korzyść. Jesteśmy nowopowstałą drużyną z zawodnikami, którzy wcześniej nie grali ze sobą. Z każdym kolejnym meczem i treningiem widać u nas coraz lepsze zgranie, co przekłada się na nasze wyniki. 
Kolejna rzecz to atmosfera. Mimo niezbyt udanego początku, wciąż była bardzo dobra. Nie było widać załamania, tylko jeszcze większą motywację, aby udowodnić swoją grą, że to tylko chwilowa niemoc. 

Jesteś jednym zawodnikiem, który miał okazje strzelać gole we wszystkich sekcjach piłkarskich Wiary Lecha. Zdobywałeś gole w pierwszej drużynie, w futsalu, a teraz także w zespole rezerw. Jakie to uczucie?

Dołączając do Drużyny Wiary Lecha wiedziałem, że plany są ambitne. Nie sądziłem jednak, że tak szybko DWL stanie się wielosekcyjnym klubem. W tym czasie, już kilka razy odwieszałem buty na kołek, jednak chęć realizowania swojej pasji, jaką jest grą w piłkę, zawsze zwyciężała. Za każdym razem Wiara Lecha umożliwiała mi powrót, za co bardzo dziękuję. Cieszę się również, że jako zawodnik każdej z sekcji piłkarskich, mogłem dołożyć cegiełkę do dobrych wyników drużyny i chociaż w ten sposób odwdzięczyć się za zaufanie.

Twoja postawa i uniwersalność to wzór do naśladowania przez młodych piłkarzy. Co osobiście byś doradził wszystkim młodym zawodnikom stawiającym pierwsze kroki w Niebiesko-Białych barwach, aby mogli być lepszą wersją samych siebie?

Nasz zespół, jak już wcześniej wspomniałem, składa się z wielu zawodników – możemy znaleźć w nim mieszankę doświadczenia z młodością. Ważne jest aby wszyscy, nie tylko Ci młodzi, wykazywali chęć podnoszenia swoich umiejętności. Uważam, że człowiek uczy się całe życie i podobnie jest w piłce. W drużynie takiej jak ta, możemy jeszcze wiele wyciągnąć od siebie nawzajem, współpracując.

Other Articles