Futsal: Niebiesko-Biali zagrają o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo

Przed sekcją futsalu Wiary Lecha szósty pojedynek w sezonie 2023/2024. W sobotę, 25 listopada lechici udadzą się do Wrześni na mecz z miejscowym KP. Początek został zaplanowany na godzinę 19. Będzie to drugie wyjazdowe spotkanie Niebiesko-Białych w obecnej kampanii.

Podopieczni trenera Dariusza Pieczyńskiego mają za sobą udane trzy tygodnie. Po fatalnej porażce w Poniecu, gdzie pomimo prowadzenia 4:0 lechici ulegli gospodarzom 4:5, nadeszły trzy kolejne wygrane – z Orlikiem Mosina 4:2, ChFT Chełmża 8:2 i w ostatniej kolejce z dotychczasowym liderem z Gostynia 3:1. Dzięki zwycięstwu nad gostynianami Wiara Lecha awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Najbliższy rywal poznaniaków zajmuje piątą pozycję. Wrześnianie zgromadzili sześć punktów mniej od lechitów, którzy mają rozegrany jeden mecz więcej. Do tej pory KP wygrał oba domowe spotkania (pokonał rezerwy Futsalu Leszno i Futsal Piłę), a z dwóch wyjazdów – do Gostynia i Bydgoszczy – wrócił na tarczy.

Sobotnie spotkanie będzie trzecią ligową potyczką pomiędzy Wiarą Lecha i KP Września. W zeszłym sezonie Niebiesko-Biali wygrali oba pojedynki – na poznańskim Piotrowie 7:3 i na wyjeździe, po emocjonującym starciu, 4:3.

Mecz 6. kolejki II ligi futsalu KP Września – Wiara Lecha odbędzie się w sobotę, 25 listopada o godzinie 19 we wrzesińskiej hali przy ulicy Kosynierów.

Other Articles