Futsal: KP Września – Wiara Lecha 4:7

W meczu 6. kolejki II ligi futsalu Wiara Lecha wygrała na wyjeździe z KP Września 7:4. Hattrickiem popisał się Robert Świtoń, a pozostałe trafienia na swoje konto zapisali Jan Martin, Łukasz Pieczyński, Marcin Antczak i Mateusz Gajewski. Była to czwarta wygrana z rzędu lechitów.

Kibice, którzy w nadkomplecie wypełnili trybuny wrzesińskiej hali na pierwszą bramkę czekali do 13. minuty. Wówczas powody do radości mieli sympatycy gospodarzy, którym udało się otworzyć wynik spotkania. Lechici wyrównali trzy minuty później za sprawą gola Jana Martina, ale na przerwę zeszli z jednobramkową stratą do KP. Gospodarze poszli za ciosem. Na początku drugiej części wykorzystali błąd Niebiesko-Białych i wyprowadzili kontrę zakończoną trzecim trafieniem. Były to miłe złego początki. W kolejnych minutach radowali się Kibole Kolejorza. Pięć minut po stracie trzeciej bramki lechici zdołali doprowadzić do wyrównania. Na listę strzelców kolejno w 23 i 25 min wpisali się Robert Świtoń oraz Łukasz Pieczyński. Obaj wykorzystali podania Mateusza Gajewskiego, który kilkadziesiąt sekund po trafieniu tego drugiego wyprowadził Wiarę Lecha na prowadzenie 4:3. Lechici poszli za ciosem. W 27 min futsaliści Kolejorza wygrywali już 5:3 po trafieniu Marcina Antczaka, który po dwójkowej akcji z Wojciechem Tabiszewskim wykorzystał sytuację sam na sam. Autorem ostatnich dwóch bramek został Robert Świtoń, który po golach z 32 i 40 min skompletował pierwszego hattricka w koszulce z kolejowym herbem na piersi.

Wiara Lecha wygrała z KP Września 7:4 i została samodzielnym liderem II ligi. Podopieczni trenera Dariusza Pieczyńskiego mają na koncie pięć zwycięstw i przewagę trzech oczek nad kolejnymi trzema drużynami – rezerwami Futsalu Leszno, Orlikiem Mosina i Futsalem Gostyń (wszystkie trzy zespoły mają 12 punktów).

Następny mecz Wiara Lecha rozegra w sobotę, 2 grudnia o godzinie 12 w hali Politechniki Poznańskiej. Rywalem podopiecznych trenera Dariusza Pieczyńskiego będzie Futsal Piła.

II Liga Futsalu 2023/2024 25 listopada 202319:00
(6)
KP Września
Wiara Lecha Futsal
4 - 7
Bramki: 13′ 17′ 20′ 38′ – 23′ 32′ 40′ Robert Świtoń, 16′ Jan Martin, 25′ Łukasz Pieczyński, 26′ Mateusz Gajewski, 27′ Marcin Antczak
Żółta kartka: Marcin Antczak, Łukasz Pieczyński
Wiara Lecha: Michał Wasielewski – Jacek Sander, Mikołaj Orczykowski, Marcin Antczak, Jan Martin. Z ławki rezerwowych weszli: Wojciech Tabiszewski, Łukasz Pieczyński, Daniel Lebiedziński, Robert Świtoń, Mateusz Gajewski, Łukasz Trałka, Dariusz Pieczyński, Mateusz Jedliński