Futsal: Ostatni mecz pierwszej rundy. W sobotę mecz z Futsalem Piła

W ostatniej kolejce I rundy II ligi futsalu Wiara Lecha zagra u siebie z Futsalem Piła. Pojedynek odbędzie się w sobotę, 2 grudnia o godzinie 12 w hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej.

W sobotnie południe sekcja futsalu rozpocznie ostatnią rywalizację o ligowe punkty w 2023 roku. Lechitów czeka potyczka z zamykającym tabelę Futsalem Piła. Pilska drużyna w ostatnich czterech sezonach występowała na zapleczu Ekstraklasy. Najlepiej zaprezentowała się rok przed spadkiem, gdy zajęła piąte miejsce. Zeszła kampania nie była już tak udana. Pilanie spadli z przedostatniego wyprzedzając jedynie mosińskiego Orlika.

Obecny sezon rozpoczął się fatalnie dla Futsalu Piła. W pierwszych pięciu spotkaniach spadkowicz nie zdobył choćby punktu. Na drugim biegunie jest Wiara Lecha, która prowadzi w tabeli z trzema punktami nad resztą stawki. Niebiesko-Biali w ostatnich tygodniach są bezbłędni. Po jedynej porażce w sezonie zanotowali cztery kolejne zwycięstwa. W ostatnim meczu wygrali na trudnym terenie we Wrześni 7:4. Pilanie za to ponieśli piątą porażkę przegrywając u siebie z Zawiszą Bydgoszcz 3:7.

Mecz 7. kolejki II ligi futsalu pomiędzy Wiarą Lecha i Futsalem Piła odbędzie się w sobotę, 2 grudnia o godzinie 12 w hali Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej.

Organizację meczu Wiara Lecha – Futsal Piła wspiera Miasto Poznań.

Other Articles