Michał Niedźwiedzki i Błażej Guszczak po zwycięstwie na zakończenie roku: Awans nie był przypadkowy

Wiara Lecha zwyciężyła w ostatnim meczu w 2023 roku, pokonując u siebie Ostrovię Ostrów Wielkopolski 3:0. Wszystkie bramki dla Niebiesko-Białych zdobył Michał Niedźwiedzki, zdobywając tym samym bramkę numer 100, 101 oraz 102 w Wiarze Lecha. Napastnik Kiboli skomentował to zwycięstwo oraz miniony rok razem z Błażejem Guszczakiem.

Michał Niedźwiedzki – napastnik, najlepszy strzelec w historii Wiary Lecha: Każda wygrana niesamowicie cieszy. Trzy punkty na zakończenie rundy to „kropka nad i” oraz podsumowanie naszej ciężkiej pracy. Pokazujemy, że jesteśmy w dobrym miejscu, a awans nie był przypadkowy.

Jestem dumny, że mogę zapisać się na kartach historii Wiary Lecha i dałem tej drużynie tak dużo. Wierzę, że w tym sezonie zaliczę jeszcze parę hat-tricków.

Odpoczynek każdemu z nas się przyda i na pewno w pełni na niego zasługujemy. Czas poświęcę rodzinie i regeneracji, z niecierpliwością czekając na powrót na boisko.

Błażej Guszczak – obrońca Wiary Lecha: Odbieram tę wygraną jako zwieńczenie naszej ciężkiej pracy, którą wykonywaliśmy podczas całego sezonu. Przed tym meczem przydarzyły nam się 2 porażki, dlatego tym bardziej cieszę się, że zakończyliśmy rok zwycięstwem przed naszymi kibicami. Wygrana to na pewno również zasługa kibiców, którzy wsparli nas dopingiem, mimo panującej złej pogody, za co im dziękuję.

Całą rundę oceniam bardzo pozytywnie, pomimo kilku słabszych meczów, które nam się przytrafiły. Należy uznać, że z perspektywy całego sezonu prezentowaliśmy się dobrze. Dobrze także punktowaliśmy, dzięki czemu mamy spokojne miejsce w tabeli.

Mnie osobiście również cieszy liczba minut spędzonych na boisku w debiutanckiej rundzie w piłce seniorskiej. W porównaniu do początku sezonu moja gra jest dojrzalsza. Z tygodnia na tydzień widzę poprawę w mojej grze, co mnie cieszy, jednak muszę ciągle ciężko pracować, aby odgrywać coraz to ważniejszą rolę w zespole. Największą różnice między piłką juniorską, a seniorską widzę w szybkości podejmowanych decyzji. Sądzę, że to uległo największej poprawie w mojej grze.

W przerwie od meczów ligowych będziemy ciężko pracować, aby nasza gra na wiosnę była jeszcze lepsza i żebyśmy jak najszybciej zrealizowali nasz cel, jakim jest utrzymanie.

Other Articles