Sparing: Wiara Lecha – Obra Kościan 3:1

Wiara Lecha ma za sobą już piątą grę kontrolną zimowych przygotowań. Lechici pokonali ligowego rywala z Kościana 3:1 po bramkach Mateusza Bednarka, Bartosza Świątka i Bartosza Dudy.

Od samego początku spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Oba zespoły starały się agresywnie presować rywala i jak najszybciej odebrać mu piłkę. Po kilkunastu minutach gry Lechici doszli do pierwszej sytuacji, gdy Mateusz Bednarek zagrał po ziemi w głąb pola karnego, ale piłka nie znalazła ostatecznie drogi do bramki. Napastnik Wiary chwilę później znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz zwycięsko z tego pojedynku wyszedł bramkarz gości. W 33. minucie Bednarek otworzył wynik spotkania, wykorzystując znakomite dośrodkowanie Błażeja Telichowskiego. Na przerwę zespoły zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu Niebiesko-Białych.

W drugiej połowie można było oglądać jeszcze bardziej otwartą i zaciętą grę. Obra doprowadziła do wyrównania w 75. minucie, ale lechici zdołali odpowiedzieć już pięć minut później. Akcję bramkową rozpoczął Bartosz Świątek, gubiąc obrońców rywali, a następnie zgrywając do Kacpra Dolskiego. Odbita piłka po strzale Dolskiego wróciła jednak do Świątka, który po raz kolejny w zimowych przygotowaniach zanotował trafienie. Na sześć minut przed końcem spotkania Kibole podwyższyli wynik po składnej i kombinacyjnej akcji zespołowej. Kuba Kałżyński wprowadził piłkę na połowę rywali, a następnie najlepiej w polu karnym wykazał się Bartosz Duda, który z bliskiej odległości ustalił wynik na 3:1.

Do inauguracji rundy wiosennej pozostały zaledwie trzy tygodnie. W najbliższą sobotę zespół trenera Łukasza Kubiaka czeka kolejna gra kontrolna. Tym razem w sobotę, 24 lutego o godzinie 13:30 na Golęcinie zmierzy się z juniorami Warty Poznań.

Wiara Lecha – Obra Kościan 3:1 (1:0)
Bramki: 33’ Mateusz Bednarek, 80’ Bartosz Świątek, 84’ Bartosz Duda- 75’
Wiara Lecha: Wincenty Olesienkiewicz (46. Mateusz Kolasa) – Błażej Guszczak (46. Bartosz Duda), Mateusz Szeląg, Błażej Telichowski (46. Dawid Czerniejewicz), Eryk Lubieniecki (70. Błażej Guszczak), Mikołaj Hudziak (70. Kacper Dolski), Łukasz Szumiński (46. Kuba Kałżyński), Jakub Maćkowiak (70. Łukasz Szumiński), Bartosz Świątek, Kacper Dolski (46. Dominik Bednarek), Mateusz Bednarek (46. Daniel Mankiewicz)