Sekcja futsalu Wiary Lecha awansowała do I ligi!

Futsaliści Wiary Lecha trzy kolejki przed zakończeniem sezonu 2023/2024 zapewnili sobie awans do I ligi! W 11. kolejce Niebiesko-Biali pokonali ChFT Chełmżę 10:1, a najgroźniejsi rywale, którzy mogli zagrozić lechitom w drodze po awans, solidarnie zgubili punkty.

Jedenasta seria spotkań w II lidze okazała się kluczowa w wyścigu po awans na zaplecze Ekstraklasy. Liderująca w tabeli, Wiara Lecha rozpoczęła kolejkę od wygranej w Gronowie nad chełmżyńskim ChFT. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Niebiesko-Białych – 10:1. Walka o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej mogła potrwać jeszcze dwa tygodnie. Swoje mecze musieli jednak wygrać najgroźniejsi rywale poznaniaków – Futsal II Leszno i KP Września. Rezerwy leszczynian, choć prowadziły 2:0 w Mosinie to ostatecznie zremisowały z miejscowym Orlikiem 2:2. Dzień po pojedynkach Wiary Lecha i drugiej drużyny ekstraklasowicza na mecz do Piły udali się wrześnianie. Ich rywalem był walczący o utrzymanie Futsal, który okazał się lepszym zespołem. Pilanie odnieśli zasłużone zwycięstwo i złapali oddech w walce o uniknięcie drugiej z rzędu degradacji.

Wiara Lecha po jedenastu spotkaniach wypracowała przewagę jedenastu punktów nad drugim Futsalem II Leszno i Orlikiem Mosina oraz dwunastu nad wrzesińskim KP. Lechici zapewnili sobie mistrzostwo II ligi i w przyszłym sezonie będą występować na zapleczu Futsal Ekstraklasy.

Other Articles