Juniorzy Warty Poznań sprawdzą Wiarę Lecha

Na dwa tygodnie przed inauguracją rundy wiosennej Wiara Lecha zmierzy się z występującą na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów Wartą Poznań. Sparingowe derby Poznania odbędą się w sobotę, 24 lutego na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Warmińskiej. Pierwszy gwizdek został zaplanowany na godzinę 13:30.

Drugi raz podczas tegorocznych przygotowań do rundy wiosennej Kibole zmierzą się z drużyną z Centralnej Ligi Juniorów. Na początku lutego lechici rozegrali pojedynek z … Kolejorzem, a na koniec obecnego miesiąca ich formę sprawdzi Warta Poznań. W Popowie starcie z liderem CLJ zakończyło się remisem 1:1. Jedynego gola dla podopiecznych trenera Łukasza Kubiaka zdobył Daniel Mankiewicz, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Dla Wiary Lecha sobotnia potyczka z Zielonymi będzie szóstą grą kontrolną tej zimy. W poprzednich sparingach kibice Kolejorza dwukrotnie okazywali się lepsi od przeciwników (4:0 z Avią Kamionki i 3:1 z Obrą Kościan), dwukrotnie remisowali (1:1 z Lechem CLJ i 2:2 z Meblorzem Swarzędz) i raz uznali wyższość przeciwnika (2:4 z Tarnovią). Warciarze po rundzie jesiennej w Centralnej Lidze Juniorów zajmują wysokie trzecie miejsce ze stratą jedenastu punktów do Lecha Poznań. W ostatnich tygodniach Zieloni są w bardzo dobrej formie, o czym świadczy wysokie zwycięstwo z czołowym zespołem IV ligi – Huraganem Pobiedziska. Przy Warmińskiej Warta wygrała 7:0.

Pojedynek sparingowy pomiędzy Wartą Poznań CLJ i Wiarą Lecha odbędzie się w sobotę, 24 lutego o godzinie 13:30. Areną gry kontrolnej będzie boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Warmińskiej. Lechici wystąpią w tym spotkaniu w roli gości.

Other Articles